Huawei P20 Pro Rekor Kırdı!

huawei p20 pro

Çinli üreticinin en son amiral gemisi telefonu Huawei P20 Pro anavatanından sonra Avrupa’da da satış rekorları kırdı.

Huawei‘nin büyük umutlar bağladığı ve pazarlama için milyonlarca dolar ayırdığı P20 ailesinin ilk satışları yüz güldürüyor. Huawei P20‘nin Çin’de 10 saniye içerisinde 15 milyon dolarlık satış yapmasının ardından şimdi de Huawei P20 Pro ‘nun Avrupa ülkelerindeki başarısı konuşuluyor.

Çinli teknoloji devinin en üst düzey akıllı telefonu olan P20 Pro, Batı Avrupa’da 27 Mart’ta satışa sunulmuştu. Bu bölgede satışa sunulan bir önceki akıllı telefon modeli olan Huawei P10 Plus’a göre yüzde 316 daha fazla satılan Huawei P20 Pro, kırılması zor bir rekora da imza atarak bir ay içerisinde en çok satılan akıllı telefon unvanını ele geçirdi.

Huawei‘nin açıkladığı verilere göre İngiltere, Fransa ve Almanya’da  en çok satılan akıllı telefon olmayı başaran Huawei P20 Pro’nun aynı başarıyı İspanya ve İtalya’da da elde ettiği belirtildi. Huawei P20 Pro, 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Hindistan’da da satışa sunularak pazarını iyice genişletecek.

Türkiye lansmanı geçtiğimiz günlerde yapılan Huawei P20 Pro’nun da dahil olduğu P20 ailesinin satışlarının yılsonuna kadar 20 milyona ulaşması hedefleniyor. Türkiye’de 4999 TL fiyat etiketine sahip olan P20 Pro’nun bu hedefe ne kadar katkısı olacağını önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.