Instagram Hikayeler’e Müzik Eklenebilecek

Instagram Hikayeler'e Müzik Eklenebilecek

Instagram Hikayeler’e Müzik Eklenebilecek

Fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram’a gelen yeni bir özellik sayesinde Hikayeler’e müzik eklenebilecek.

Son aylarda coşan ve hemen hemen her gün yeni bir özellik duyuran Insatgram yaptığı resmi açıklama ile yeni bir özellik daha kazandı. Sunulan yeni özelliğe göre kullanıcılar Hikayeler’de paylaştıkları fotoğraf ve videolara müzik ekleyebilecek.

Instagram’a Müzik formatı geldi

Video veya fotoğraflara müzik eklemek için uygulama içindeki çıkartmalar seçeneği kullanılacak. Ayrıca iOS için yeni bir video veya fotoğraf çekerken, Boomerang ve Superzoom gibi kamera formatlarına ek olarak Müzik formatı da kullanılabilecek. İnsanlar müzik eklenen bir hikaye izlediğinde müzik otomatik olarak başlayacak ve şarkı ismi ve sanatçının belirtildiği bir çıkartma görecekler. İlk etapta yalnızca belirli ülkelerde kullanıma sunulan Hikayeler Müzik özelliği, yakında tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Hikayeler’i her gün 400 milyon kişi kullanıyor

Öte yandan Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre her gün 400 milyondan fazla insanın Hikayeler özelliğini kullanıyor. Firma geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını açıklamıştı. Facebook‘un alt markası olan Instagram, Facebook‘un kullanıcı kaybettiği bir dönemde adeta bir yıldız gibi parlıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.