Instagram Sessize Alma Özelliğini Kullanıcılara Sundu!

instagram sessize alma

Instagram’ın uzun zamandır beklenen sessize alma özelliği, sonunda kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

Instagram, takip edilen kullanıcıların ana sayfada görmek istemediğimiz gönderilerini sessize alma özelliğini sonunda kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki haftalarda gelecek güncellemeyle birlikte Instagram’da istenmeyen kullanıcıların gönderilerinin görüntülenmesi gizlenebilecek.

Böylece paylaşımlarından hoşlanılmayan veya çok sık paylaşım yapanların gönderilerini ana sayfadan gizleyebilecek ancak hesapları takip etmeyi sürdürebileceksiniz. Aynı zamanda kısıtlı profiller görüntülenebilecek ve tabii ki sessize alınan kullanıcıların bu durumdan haberi olmayacak.

Herhangi bir paylaşımda veya profilde üç nokta ikonuna tıklayarak paylaşımları, hikayeleri veya ikisini birden sessize alabileceksiniz.

Sessize alınan kişiler sizi bir gönderide etiketlerse veya yorum yaparsa normalde olduğu gibi bildirim alınabilecek.  Birçok kişinin bu özelliği kullanmasındaki nedenlerin başında sessize aldıkları kişilerin üzülmesini istememeleri. Kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen bu özellik, Facebook ve Twitter‘da uzun süredir kullanılıyordu.

Instagram’ın blog yazısında bu özelliğe yer verilmesindeki amacın, platformun insanların  paylaşım yapabildiği ve birbiriyle etkileşime geçebildiği en iyi yer haline getirmek olduğu belirtiliyor.