Iron Man’in Kostümü Depodan Çalındı!

iron man

İlk olarak 2008 yılında karşımıza çıkan Iron Man kostümü çalındı.

2008 yılında yayınlanan Iron Man filmini eminim birçok Marvel sever izlemiştir. İlk defa Iron Man’i beyaz perdede gördüğümüz filmdeki zırh çalındı. Evet yanlış okumadınız. Iron Man’in ünlü zırhı geçtiğimiz aylarda depodan çalındı.

325 bin dolar değerindeki ilk IronMan kostümü, şu an ortalıklarda yok. Yetkililer araştırmalarını sürdürüyorlar. Ancak ortada henüz net bir kanıt bile bulunmuş değil.

Depoda çalışan görevliler, kostümün en son Şubat ayında kontrol edildiğini ve geçtiğimiz ay tekrar baktıklarında kostümü yerinde bulamadıklarını söylüyorlar.

Tam olarak ne zaman kaybolduğunun bile net olarak bilinmediği kostüm, büyük olasılıkla bir hayran tarafından çalındı. Gerçi 325 bin dolarlık bir zırhı sadece odasına koymak için mi almıştır orası bilinmez ancak bu kadar değerli bir zırhın kimlerin eline düşebileceğini tahmin etmek istemiyoruz.

Filmdeki gibi etrafta kaos yaratabileceğinden değil, böylesine manevi değeri yüksek olan bir ürün olduğu için bu kadar endişeleniyoruz.

10 yıl önce Marvel Sinematik Evreni‘ni başlatan film olan IronMan’de, karakterimiz Tony Stark ilk kez bu zırhla IronMan’in o bilindik görüntüsüne kavuşmuştu.