İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası “Yaza Merhaba Konseri”

istanbul devlet senfoni orkestrası

SEZON SONU KONSERİ YAZA MERHABA !

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs Cuma akşamı “ Yaza Merhaba Konseri” ile 2017-2018 sezonunun kapanışını yapacak

İDSO, 2017 – 2018 SEZONUNA MUHTEŞEM BİR KONSERLE VEDA EDİYOR

İDSO DenizBank Konserleri 2017-2018 sezonunun son konseri, 25 Mayıs Cuma akşamı “Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, “Yaza Merhaba Konseri”nde Şef Carlo Rizzari yönetiminde solist Aydın Uştuk’a ( Tenor ) eşlik edecek.

Konserde, Gioacchino Rossini’nin “Semiramis Uvertürü”, Gaetano Donizetti’nin “Una Furtiva Lagrima”, Eldo Di Lazzaro’nun “Chitarra Romana”, Pietro Mascagni’nin “Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”, Alberto Barberis’in “Munasterio ‘E Santa Chiara “, Enrico Cannio’nun “ O Surdato Innamorato”, Giacomo Puccini’nin “ Intermezzo Da Manon Lescaut”, Ernesto De Curtis’in “Torna A Surriento”, Luigi Denza’nın “ Funiculi Funicula”, Giuseppe Verdi’nin “Sinfonia A I Vespri Siciliani”, Giovanni Capurro’nun “O Sole Mio” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “Bu hafta sezonun kapanış konserini gerçekleştireceğiz. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda edeceğimiz bu son konserimizin unutulmaz olacağına inanıyoruz. 2018-2019 sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezonu bekleyeceğiz . 2018 Sonbaharında İDSO dostlarımıza çok sevecekleri özel programlar hazırlıyoruz” diyor.

PROGRAM / 25 MAYIS CUMA LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI

SAAT 20.00

* Gioacchino Rossini “Semiramis Uvertürü”,

* Gaetano Donizetti “Una Furtiva Lagrima”,

* Eldo Di Lazzaro “Chitarra Romana”,

* Pietro Mascagni “Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”,

* Alberto Barberis “ Munasterio ‘E Santa Chiara “,

* Enrico Cannio “ O Surdato Innamorato”,

* Giacomo Puccini “ Intermezzo Da Manon Lescaut”,

* Ernesto De Curtis “Torna A Surriento”,

* Luigi Denza “ Funiculi Funicula”,

* Giuseppe Verdi “Sinfonia A I Vespri Siciliani”,

* Giovanni Capurro “O Sole Mio”,