Jose Antonio Ruiz Dans ve Flamenko Topluluğundan: “Picasso”

Jose Antonio Ruiz

İş Sanat 18. sezonuna, Flamenko’nun yaşayan en büyük efsanelerinden Jose Antonio Ruiz ’in “Picasso” gösterisi ile veda ediyor. Uzun yıllar İspanya Ulusal Balesi’ne başkanlık eden, kariyeri boyunca çok sayıda ödüle layık görülen Jose Antonio Ruiz’in kurduğu topluluk, Picasso gösterisinin dünya prömiyerini 2001 yılında Uluslararası Granada Dans ve Müzik Festivali’nde yapmıştı.

Jose Antonio Ruiz ’in Pablo Picasso’dan ilham alarak koreografisini oluşturduğu gösteri, izleyiciyi İspanyol ressamın hayatının farklı dönemlerine doğru gezintiye çıkarıyor. Gösteri, “Picasso Paisajes” (Picasso Manzaraları) ve “Flamenco Invocaciones” (Flamenko Tutkusu) başlıklı iki bölümden oluşuyor. İlk bölüm Picasso’nun resminin evrelerini anlatarak renklerin özü ve sembolizmi üzerine odaklanırken ikinci bölüm, Endülüs’ün ruhunu ve tutkusunu gitar, ritim ve vokaller eşliğinde yansıtıyor.

İş Sanat’ın 18. sezonuna yaraşır bir kapanış olacak bu muhteşem gösteri, 22 Mayıs 2018 Salı akşamı saat 20.30’da. Sakın kaçırmayın.

 

Bilet Fiyatları:

1.Kademe: 100 TL 2.Kademe: 80 TL 3.Kademe: 70 TL İndirimli: 60 TL Öğrenci: 20 TL

HTML