Kendini Baştan Yaratanlar Bunları Yapıyor

estetik

 

BAŞTAN YARATILAN ÜNLÜLERİN SIRRI NE?

Kate Winslet, Megan Fox, Scartett Johansson, Uma Thurman, Gwyneth Paltrow, Ryan Goshling… Hepimizin beğeniyle izlediği Hollywood yıldızlarının çoğunun eski fotoğraflarını görünce Şaşırmamızın sebebi, şimdiki görüntülerinin çok doğal oluşu. Yapılan estetik operasyonlar adeta onları “baştan yaratmış” diyebiliriz.

Bu kişiler sadece iyi doktor seçmiyor. Kariyer alanlarında görüntünün önemini çok erkenden kavrıyor, bu alana yatırım yapıyor, kritik kararları genç yaşta almaktan çekinmiyor ve estetik cerrahi ile elde ettiği avantajı ömür boyu spor, dengeli beslenme, makyaj, bakımlar ve vücut tiplerine yakışan giyimleriyle destekliyorlar.

KENDİNİ BAŞTAN YARATANLAR BUNLARI YAPIYOR

Doğru zamanda harekete geçiyorlar

Estetik cerrahi operasyonları başarılı olan ve adeta baştan yaratılmış gibi duran ünlüler bu durumu çoğu zaman doğru zamanda, doğru işlem yaptırarak sağlarlar. Kimi ameliyatlar gençken daha iyi sonuç verir ve herkes sizi yeni görünümünüzle hatırlar. Yıllar geçip hatlar oturduktan sonra köklü değişikliklerde hem karar almak hem de iyileşmek daha uzun zaman alabilir.

Daha korkusuzlar

Birçoğu ameliyattan çekinmez, zira ameliyat olmadan yüzdeki en belirgin organımız olan buruna yüze uyumlu şekil vermek mümkün değildir. Yine meme dokusu gelişmeyen kadınlar için ameliyat dışında kalıcı bir çözüm yoktur.

Plastik Cerrahi’nintüm nimetlerinden haberdarlar

Plastik ve Estetik Cerrahi’nin alanı olan elmacık kemiklerinin kişinin kendi yağ dokusu ile belirginleştirilmesi, geride olan çenenin doldurularak olması gereken hacme kavuşması, kadınlar için fazla köşeli olan çenenin törpülenmesi, vücuda göre kalın görünen bilek ve dizkapaklarının inceltilmesi gibi operasyonlar yıldız adaylarını korkutmuyor.

Yaşlanma sürecini iyi yönetiyorlar

Birçoğu 20 yıl önceki hallerinden daha bakımlı, kendinden emin ve çekici görünüyor. Hayatlarında Yoga, Meditasyon gibi zihin dinlendirici aktivitelere yer veriyorlar. Dünyayı da daha yaşanır bir yer yapmak için çalışarak kalpleri kazanıyorlar. Vücudu içten dışa güzelleştirecek beslenme ve egzersiz programlarını uyguluyorlar. Bedenlerini iyi tanıyor kusurlarını ustaca gizleyip iddialı oldukları alanların altını çiziyorlar.

Kutu:

Ünlülerin en çok yaptırdığı estetik uygulamalar

Burun estetiği: Burun eğri, aşırı kemerli, yüz ve başa oranla iri ise özellikle gülümsendiğinde iyice belirginleşen bir burun fotoğrafı veririz. Birçok ünlü, bizler onu tanımadan evvel, ergenliğini tamamlar tamamlamaz burunları yüzleriyle uyumlu değilse operasyon geçirmiştir. Sahnelere yeni burunlarıyla adım atarlar. birçoğunun operasyonu kusursuzdur, biz yapılan işlemi anlamaz ve gerçek halleri olduğunu düşünürüz.

Dudak dolgusu: Son 5 yıldır kullanımı iyice artan dolgularda geçici etki hedefleniyorsa hyalüronik asit dolgular, daha kalıcı bir dolgunluk isteniyorsa kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla dudaklara hacim veriliyor, uyumsuzluk varsa düzeltiliyor ve dudak dokusu pürüzsüzleştiriliyor. Yüzü tanınmış birçok yıldız, bu dolguları dozunda yaparak karakteristik özelliğini bozmuyor. Beğenmediğimiz örneklerde hep abartılı dolgular var.

Botoks: Yaşla birlikte düşen kaşları kaldırmak, göz çevresi ve alındaki kırışıklıkları önlemek için en fazla tercih edilen geçici estetik çözüm olmayı sürdürüyor. Bu uygulamayı kullanmayan kadın ve erkek yıldız yok gibi.

Yüze hacim amaçlı yapılan dolgular: Hacim dolguları,25 yaşından itibaren erimeye başlayan kemik ve yağ dokusunu yerine koymak üzere yapılan dolgulardır. Hyalüronik asitle geçici, kendi vücudumuzdan alınan yağlarla yapılan dolgular daha kalıcı çözümler sunar.

Liposuction: İnce bir bele, kıvrımlı bir vücuda, düz karına sahip olmak her kıyafetleriyle ayrı bir gündem yaratan yıldızlar için önemli. Günümüzde kalıcı bölgesel incelme yöntemi liposuction daha çabuk iyileşen, iz bırakmayan biçimde yapılıyor.

Göz çevresi estetiği: Kırışan göz kapakları, altında torbalar biriken ya da altları çökerek mor halkalar oluşan göz altları, estetik müdahalelerle eski hallerine kavuşabiliyorlar. Bu alanlarda karakteristik özellik haline gelmiş çekik gözler, düşük göz kapaklarına fazlaca müdahale ise kişinin bakışını, ifadesini değiştirdiği için tercih edilmiyor.

Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı

Türk Plastik Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) Başkanı

Prof. Dr. Akın Yücel

www.akinyucel.com