KEYİF KAÇAMAĞI; BOTANİCA SPA

Hafta sonları zannettiğimiz kadar kısa mı, yoksa biz mi bazen onu doğru kullanamıyoruz? Düşünsenize şehrin kalabalığından ve yoğun iş temposunun ardından Cumartesi sabahına uyanmışsınız, güzel bir kahvaltıdan sonra yapılabilecek çok fazla etkinlik olmasına rağmen kendinize ayırdığınız zaman bir türlü yetmiyor. Belki de bu yorgunluğu atmak için mutluluğu çokta uzaklarda aramamak gerek.

Şehrin merkezinde kendinizi bir kaç saat için rahatlıkla emanet edebileceğiniz bir yer var, Radisson Blu Şişli’de yer alan Botanica Spa. İşte ben de öyle yaptım. Kendime güzel bir kahvaltı hazırladım, günün ilk telefonunu kendim için ettim ve hemen arkasından telefonu sessize alarak, bütün düşüncelerimden arınmak, sadece kendimle ilgilenmek için çokta çabalamadan kendimi Radisson Blu Şişli’den içeri attım. Ve kapıdan girer girmez adeta doğru bir karar verdiğiniz konusunda emin oluyorsunuz. Birileri sizin için en iyi olanı planlamaya başlıyor. “Hoş geldiniz, önce hamam, sauna ve buhar banyosu için alt kata inmek mi yoksa hemen masaja geçmek mi istersiniz?” diyor karşımdaki ses. Aslında bunun için gelmiştim ama sanırım buhar banyosu iyi bir fikir diyorum. Buhar banyosundan sonra kendime gelmek için dinlenme odalarında limonlu bir maden suyu içiyorum ve geleneksel Bali masajı için masaj odasına geçiyorum. Bali masajı, aromaterapi yağlar eşliğinde uzun, esnek ama etkili dokunuşlar ve orta şiddetli darbelerle uygulanan, muhteşem rahatlatıcı bir masaj tipi. Adelelerin altına ulaşılarak kan akışını hızlandırırken toksinlerden arınma ve derin bir rahatlama için doğru tercih.

_MG_4637

Böylelikle yaşadığınız bu derin rahatlamadan sonra haftaya mükemmel şekilde başlıyor ve bir sonraki hafta sonuna kadar etkisinde kalıyorsunuz. Uzak doğu her hücrenizi yenileme fırsatını veriyor. Daha önce Bali masajını deneyimlediyseniz, farklı masaj tiplerini denemenizde fayda var. Masajdan sonra Thalgo ürünleri ile yapılan cilt bakımına, yaza, kendi düğününüze yada arkadaş düğünlerine gerçek bir ön hazırlığa geçiliyor. Siz de benim gibi güzel şeyleri koklamaya bayılan biriyseniz, ürünlerin tüm doğallıyla harika koktuklarını belirtmeliyim. High frequency uygulaması ile siyah noktalardan daha ilk seansta büyük oranda kurtuluyor ve cildiniz pırıl pırıl merkezden ayrılıyorsunuz. Tatiller için çalışan biri olarak, Radisson Blu Botanica Spa’da geçireceğiniz birkaç saat ile Haftaya süper başlayacaksınız.