KİVA BOMONTİ MUTFAĞINA BAHAR GELDİ

KİVA BOMONTİ MUTFAĞINA BAHAR GELDİ

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, menüsünü, baharın en sevilen tatlarıyla yeniliyor. Hünkar beğendiden soğuk ayran aşı çorbasına, zeytinyağlı enginardan masum elma tatlısına yepyeni lezzetler Mayıs ayı itibarıyla misafirlere sunulmaya başlıyor.

Kiva, yenilenen menüsünde konuklarını ılık bahar günlerine alternatif olacak soğuk ayran aşı çorbası ile karşılıyor. Taze ve mevsimsel ürünlerle hazırlanan salatlarda; buğday, kuru börülce ve zengin yeşilliklerle hazırlanan ambar salatası, Tokat yöresinin kendine has tatlarından mercimekli bat ve Ege bölgesinden kaya koruğu salatası bulunuyor.

Meyhane konseptiyle hizmet veren Kiva Bomonti’nin meze menüsünün yepyeni lezzetleri arasında Hatay mutfağından mütebbel, Osmanlı mutfağından müstabe, Adana mutfağından vartabit,  Gaziantep mutfağından muhammara, Ege yöresinden gelin turşusu ile bezelye favası, Tokat’tan alaca patlıcan,  İç Anadolu bölgesinden yoğurtlu kabak kızartması, lakerda ve dana söğüş yer alıyor. Topik, tarama, köz meze ve fellah köfte ve humus gibi Kiva’nın kendi müdavimlerini yaratan değişmez tatları da bahar menüsüne zenginlik katıyor.