KPSS Geç Başvuruları Başladı! Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar?

kpss geç başvuru

KPSS için ÖSYM tarafından belirlenen tarihler arasında başvurusunu yapmayan adaylar geç başvuru gününde başvuru yapabilecekler. KPSS Lisans geç başvuru işlemleri başladı. KPSS geç başvuru işlemi nasıl yapılır? Geç başvuru ücreti ne kadar?

Devlet kamu ve kurumlarında memur olmak isteyen adaylar KPSS’ye girecekler. Alınacak olan puanlara göre de tercih yapılacak. KPSS için başvuru işlemleri 21 Mayıs’ta sona erdi. 21 Mayıs’a kadar başvuru işlemini tamamlamayan adaylar geç başvuru günü olan bugün içerisinde saat 23.59’a kadar başvurularını tamamlayabilecekler.

KPSS GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

KPSS için ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre, adaylar bugün geç başvuru işlemlerini yapabilecek. Geç başvuru işlemleri ÖSYM’nin osym.gov.tr internet sitesi üzerinden aday işlemleri sistemine girilerek yapılabilecek. Adaylar, T.C. kimlik numarası ve aday şifrelerini kullanarak sistem üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Sistem üzerinden başvuru işlemi yapıldıktan sonra KPSS geç başvuru ücretini de ödeyen adaylar sınav başvurularını tamamlamış olacak.

KPSS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

KPSS Lisans başvuru işlemini gün içerisinde tamamlayan adaylar, ÖSYM’nin ‘Ödemeler’ alanı üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile başvuru ücretini ödeyebilecek. Geç başvuru gününde normal başvuru sürecinden farklı olarak daha fazla ücret ödenecek. Ödeme işlemleri, saat 23.59’a kadar yapılabilecek. KPSS geç başvuru ücretleri;
– Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve ÖABT oturumları için 90 Türk Lirası
– KPSS alan bilgisi sınavları oturumlarının her birisi için 60 Türk Lirası
6 Haziran saat 23.59’a kadar başvuru işlemini tamamlamayan adayların başvuruları da geçersiz sayılacak. Geç başvuru günü sonrasında adaylar için başvuru süresi tanınmayacak.

2018 KPSS TARİHLERİ

ÖSYM tarafından internet sitesi üzerinden açıklanan takvime göre 2018 KPSS tarihleri;

22 Temmuz saat Genel Yetenek – Genel Kültür sınavı, 10.15
22 Temmuz saat Eğitim Bilimleri sınavı, 14.45
28 Temmuz Cumartesi Sabah KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri),  saat 10.15
28 Temmuz Cumartesi Öğleden Sonra KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye), saat 14.45
29 Temmuz  Pazar Sabah KPSS Alan Bilgisi sınavları 3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik), saat 10.15