Lezzet Kaşifleri İçin Eşsiz Bir Deneyim

Wyndham Grand stanbul Levent

Geleneksel Türk mutfağının önemli yemeklerinden biri olan Dana Kaburga, Carême Restaurant tarafından günümüze uygun olarak yeniden yorumlanıyor. İp ile bağlanarak tavada dağlanan ve kök sebzeleriyle fırında usul usul pişmeye bırakılan Dana Kaburga, lezzet kaşiflerini üst düzey bir deneyimle buluşturuyor.

Wyndham Grand İstanbul Levent’in bünyesinde hizmet veren Carême Restaurant, şehir merkezinde kolay ulaşılabilir konumu, Türk ve dünya mutfağına hâkim geniş menüsü ve kusursuz hizmet anlayışıyla misafirlerine üst düzey konfor yaşatmaya devam ediyor.

Carême Restaurant menüsünde yer alan Dana Kaburga, ilk olarak ip ile bağlanarak tavada dağlanıyor ve kök sebzeler ile fırında 4-5 saat kadar pişirilmeye bırakılıyor. Dilim patateslerin fırınlandıktan sonra tereyağı ile buluşmasına ev sahipliği yapan Dana Kaburga’ya, tereyağı ve yumurta sarısıyla benmari üsülü hazırlanan hollandez sosu eşlik ediyor. Carême Restaurant yorumuyla adeta bir sanat eserine dönüşen Dana Kaburga, son olarak barbekü sos ile servis ediliyor.

Geçmişten günümüze…

Gelenekselliğin yanı sıra dünyanın en özel tatlarını konuklarıyla buluşturan Carême Restaurant, geleneksel Türk mutfağının en özel yemeklerini deneyimleme isteyenlerin lokasyonu olmaya devam ediyor.

Şefin tarifi;

Dana Kaburga

MALZEMELER:

400 gram kemikli kaburga

100 gram patates

30 gram havuç

20 gram kuru soğan

30 gram kabak

10 gram barbekü sos

10 gram hollandez sos

2 gram tuz

2 gram karabiber

20 gram tereyağı

30 gram kuşkonmaz

100 gram patates

20 gram kereviz sapı