Lezzetin Ve Keyfin Yeni Adresi: Ajjna

Ajjna

Türkiye’yi yeni bir restoran kültürü ile tanıştıran Ajjna, geçtiğimiz hafta İstanbul Etiler’de kapılarını açtı. Doğu ile batı öğelerini konseptinde birleştiren ve orta yüzyıl Brezilya mimarisi ile göze de hitap etmeyi amaçlayan mekan, Ramazana özel menüsü, İtalyan mutfağı ve piyano dinletileri ile misafirlerini karşılıyor

İstanbul’un en yeni cazibe merkezi olmayı hedefleyen Ajjna, misafirlerini ağarlamaya başladı. Özel üretim nargilesi, ferah iç dizaynı ve canlı piyano resitalleri ile ziyaretçilerine doğu ve batı kültürlerini aynı anda yaşatan Ajjna, lezzetin ve keyfin yeni adresi olacak. Arkadaş grupları, aile buluşmaları ve iş toplantıları için kaliteli bir alan sunan mekanda, misafirlere sıradışı bir deneyim yaşatmak için indirekt aydınlatma ve orta yüzyıl Brezilya mimarisinden esinlenilen iç tasarım uygulandı. Bütün bu özelliklerinin yanında Ramazan ayında faaliyetlerine başlayan işletme, İtalyan mutfağına özgü lezzetleri, uzman mutfak ekibiyle müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Bütün süreç mutfakta başlayıp bitiyor

Açılmasıyla birlikte Türkiye’yi yeni bir restoran kültürü ile tanıştıran mekanın mutfağınının başında, uzman isim Sezgin Can bulunuyor. Usta şef, 25 kişilik ekibi ile Ajjna’nın mutfağına hayat veriyor. Müşterilere en iyi hizmeti sunmak için mutfakta her şey günlük ve taze bir şekilde hazırlanıyor. İtalyan mutfağının en önemli öğelerinden olan makarnalar ise tamamen elde işleniyor.

Ajjna’nın mutfağını ön plana çıkaran bir diğer konu ise mutfakta siyes buğdayının kullanılıyor olması. Genetik yapısının 10 bin senedir hiç değişmemiş olmasıyla ünlü siyes, dünyanın ilk buğdayı olarak kabul ediliyor. Ülkemizde özellikle son yıllarda şeker hastalığı ve obeziteye karşı kullanımı artarak devam eden siyes buğdayı, Ajjna’nın mutfağını daha sağlıklı bir hale getiriyor.