Mehmetçik’ten PUBG Uyarlaması!

pubg

Dünyanın en popüler Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG’yi gerçek hayata uyarlayan Mehmetçik, internette günün konusu oldu.

Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG, tüm dünyaya yayılarak oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor. Anlaşılan oyun Türk askerlerimizide etkisi altına almışa benziyor. Bir Mehmetçik, çektiği tavalı PUBG göndermesi ile çok konuşulacak.

Oyunlar hayatımızın her yerinde, bu bir gerçek. Bu sadece bilgisayar ve konsol oyunlarıyla da sınırlı değil; bildiğiniz gibi ciddiyetle yaptığınız bir şeyden keyif almanın veya bir şeyi öğrenmenin en kolay yolu oyunlaştırmayı denemektir. Bu askerlik dönemi içerisinde de geçerli. Tabii ki alın silahı oyun oynayın demiyoruz. Bunun farklı alternatif yolları da mevcut.

Ülke olarak kritik bir sürece girdiğimiz günlerde, bir Mehmetçik devresiyle birlikte PUBGoyununun kısa bir parodisini gerçekleştirdi. Videoyu izlemeden spoiler vermek istemeyiz ama tava ve enerji içeceği temelli bu parodi oldukça keyifli olmuş.