Merkür Tutulması

Daha önce Ekim 2016’da gerçekleşen Merkür tutulması bugün (12 Kasım 2019) yine gerçekleşiyor. Bir sonraki 2032 yılında tekrarlanacak. Bu tutulma Dolunay’la birleşiyor. Yani Dolunayın etkisini yaklaşık 6 ay boyunca devam ettirecektir. Akrep burcunda olması ve Merkür gezegeninin retro olması bu gerçekleşen tutulmanın daha öncede yani 2016’da oluşan konuları tekrar önünüze getirecektir. Bir nevi 2016 tekrarlanan konuları gibi düşünün. Burada çözmeniz, bitirmeniz, halletmeniz gereken konular var demek. Eğer bunları çözüme ulaştırmazsanız bir sonraki 2032 yılında olacak olan sizleri daha çok zorlayabilir. 

Burçlar üzerinde ki etkileri neler olacak? 

Koç burcu; 

Başkalarında gelen ortak kazanımla alakalı değiştirmeniz gereken durumlar tekrar tekrar gündeme gelecek. Burada değişim isteyen bir durum söz konusu. İkili ilişkilerinizin gidişatıyla, rutiniyle alakalı bir takım konular gündeminize gelecektir. Bu dönemde yeni konulara girişmektense geçmiştekileri çözmekte fayda var.

Boğa burcu; 

Dolunay evresinde gerçekleşecek bu tutulma, sizi ikili ilişkiler, ortaklık konuları ve evliliğinizle alakalı geçmişte kalan konuları gündeminize taşıyabilir. Kapanmamış fakat uyutulmuş konular tekrar gündeme gelebilir. Özellikle gizlide kalmış olayların ortaya çıkmasının etkisini derinden hissedebilirsiniz.

İkizler burcu; 

İş koşulları, sağlık, arkadaş çevrenizle alakalı durumlar yeniden gözden geçirilmeli. Bilinçaltı konular, korkularla tekrar yüzleşebilirsiniz. Artık bunları çözümlemeniz gerekiyor. İzole olmak istediğiniz bu süreçte geçmişi temizlemekte yarar var.

Yengeç burcu; 

Aşk hayatınız, çocuklarla alakalı konular, yaratıcılığını ve hayattan keyif aldığınız konularda bir takım durumu gözden geçirmeniz gerekiyor. Burada çözüme ulaşması ve bitmesi gereken bir takım durumlar ortaya çıkabilir. Belki bu durum sadece sizin bir inancınız olabilir yada bir huyunuzda olabilir. Arkadaş ve sosyal ortamınızıda ilgilendiren durumlar gündeme geliyor.

Aslan burcu; 

Ev yaşantınız, ailenizin içindeki uyutulmuş konular gündeminizi meşgul edecektir. Belki bir yer değişimi yapabilirsiniz. işle alakalı geçmişte kalan konular gündeme gelebilir. Ev iş arasında kalacağınız durumlar yaşanabilir. Özellikle 2016 yılında yaşadığınız evle alakalı konular tekrar gündeme gelecektir.

Başak burcu; 

Kardeşlerle alakalı konular ve onlarla olan sorunlar, meseleler gündeme geliyor. Alacağınız kararlar biraz geçmiş konularla bağlatılı olabilir yani 2016 yılında aldığınız kararlarla ilgili olacaktır. 6 ay boyunca seyahatler, iletişim, kararlar konusunda bir takım konular değişim göstererek karşınıza çıkabilir.

Terazi burcu; 

Finansal olarak bu süreç sizi mini bir sınavdan geçirebilir. 2016 yılında finans durumunuz nasıldı? Bu soru size bu süreç için ışık olabilir. Burada düzelmesi gereken konular var ve onları halletmeniz gerekiyor. Güvenle alakalı konular gündeminizi bir süre meşgul edebilir.

Akrep burcu; 

2016 yılında majör ne yaşadınız? Hayatınızı nasıl etkiledi?  ÖZellikle sosyal ortamınız, evlilik ve/veya ikili ilişkilerle ilgili konular, meseleler tekrar gündeme gelecek. O dönemde neler yaptıysanız sanırım bundan kaçınılması gereken zamandasınız. Bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor.

Yay burcu; 

Korkular, bilinçaltı konuları tekrar uyanıyor. 2016 yılında yaşadığınız konular, olaylar sizde bilinçaltına yerleşmiş bir travma olabilir. Bunu ortaya çıkartma ve temizleme zamanı geldi. İzole olduysanız bu sefer tersini yapmalısınız. Sağlık sorunu yaşadıysanız mutlak ihmale gelmemesi gerekiyor.

Oğlak burcu; 

Arkadaş ortamınız, sosyal çevrenizle ilgili konular bu sıralar gündeminizde olacaktır. 2016 yılında neler yaşadınız? Özellikle arkadaş ve sosyal ortamınızı etkileyecek durumlar oldu mu? Bu sorular size biraz yol gösterebilir. Aşk hayatınızda bir tamamlanma yaşanabilir. Geçmiş konuların temizlenmesi gereken zaman başladı.

Kova burcu; 

İş koşullarınız, kariyer hayatınızda 2016 yılından beri bitirmeniz, tamamlamanız gereken meseleler tekrar gündeme geliyor. Üstleriniz, otoritelerden destekler alabilirsiniz. Annenizden gelen destekler olabilir. Fakat unutmayın ki konu ne ise önceden de yaşanmış ve tamamlanması gereken bir mesele…

Balık burcu; 

Yayıncılık, seyahatler, yüksek öğrenim ve/veya hukuksal konularla alakalı 2016 da sizi majör etkileyen neler oldu? Şimdi benzer konularla karşılıklı gelme zamanı. Bu noktada bir şeylerin değişimi gerekiyor. Bakış açınız ve inançlarınızı değiştirmelisiniz.