Metro Exodus’un Ertelendiği Açıklandı!

metro exodus

4A Games tarafından geliştirilen Metro Exodus oyunundan üzücü haber geldi.

Geçtiğimiz sene E3 2017 fuarında Microsoft’un sunumunda duyurulan yeni Metro oyunu Metro Exodus, maalesef ertelenme haberi ile bekleyenlerini üzdü. Bu senenin sonunda çıkması beklenen oyun, 2019 yılının ilk çeyreğinde oyuncuların karşısına çıkacak.

Gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyun olarak gösterilen oyunun ertelenme sebebi olarak herhangi açıklama henüz yapılmadı.  Ancak kullanıcılar, oyunun optimizasyon sıkıntıları ile boğuştuğunu düşünüyor. 4A Games tarafından geliştirilen oyun, Deep Silver tarafından dağıtılacak. Sadece PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkacağı belirtilen oyun, Nintendo için gelip gelmeyeceği henüz bilmiyor.

Diğer bir yandan Nvidia‘nın yeni nesil teknolojisini kullanacak olan oyun için yayınlanan videoların fazlasıyla kaliteli olduğunun üstünden geçelim. Nvidia‘nın RTX gerçek zamanlı ışık izleme teknolojisini kullanan yapımın grafikleri, rakip geliştiricileri kıskandıracak düzeyde.

Daha öncesinde bu ışıklandırma teknolojisi, Pıxar veya Disney‘in animasyon filmlerinde kullanılıyordu. Bu teknolojinin bu sefer oyunlarda kullanılacak olması, oyuncuları oldukça heyecanlandırmayı başardı.