Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar’dan Ketojenik Menü Ve Fit Menü

ketojenik

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar yaz öncesi formunu korumak isteyen misafirleri için Slimcity Uzman Diyetisyen Aysegül Bahar danısmanlığında dört farklı menü hazırladı. Mayıs ayı itibariyle sunulacak Ketojenik Menü I-II ve Fit Menü I-II ile misafirler kalorisine veya içeriğine göre beslenme düzenine uygun olan menüyü seçebiliyor.

Son dönemlerin popüler diyetlerinden “ketojenik diyet” baz alınarak hazırlanan Ketojenik Menü I ve II‘de ton, somon ve levrek sashimiler, balık ve et teppanyaki, kaisen tom yum çorba ve wakame salata bulunuyor. Karbonhidratın minimumda kullanıldığı ketojenik menülerde proteinin uzun süre tok tutma etkisi ve vücutta sindirilirken vücuda ekstra enerji harcatıyor olmasından faydalanılıyor.

Fit Menü I ve II’de ise sushi roll çeşitleri, ton, somon, levrek nigiriler,miso soup, sashimi salatası bulunuyor. Bu menülerde ise amaç karbonhidrat ve protein dengesini korumak.

Uz. Dyt. Aysegül Bahar;” Bir japon restoranına gittiğinizde seçtiğiniz ürüne göre bir öğünde 1000 kalori alabileceğiniz gibi 250-300 kalori alarak mekandan mutlu ve hafif kalkmanım mümkün. Bunda ne yediğiniz kadar hangisinden ne kadar yediğiniz de önemlidir.” diyor

Slim City Ayşegül Bahar : 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Başkent Üniversitesinde 1 sene boyunca klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak çalıştı. 2001-2004 yıllarında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme MBA Programı Healthcare Management Track (Sağlık Yönetimi Toplum Sağlığı) konusunda bilim uzmanlığı masterı yaptı. 1999-2004 yılları arasında VKV Amerikan Hastanesinde Klinik Diyetisyen olarak çalıştı. Amerikan Hastanesi Endokrinoloji Bölümü doktorları ile multidisipliner çalışmış ve araştırmalarda bulunmuşlardır.Halen çeşitli kurum ve kuruluşlarda beslenme danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir. 2003 yılından bu yana İstanbul’da Slimcity Ayşegül Bahar Beslenme Danışmanlığı Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.