Monster Hunter Beyaz Perdeye Uyarlanıyor!

Monster Hunter

Capcom’un büyük başarı yakaladığı Monster Hunter oyunu beyaz perdeye taşınıyor.

Son zamanlarda oyun uyarlamaları iyice trend haline geldi diyebiliriz. Son olarak Capcom, özellikle son oyunu ile büyük övgü alan Monster Hunter evrenini beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor. Üstelik baş rolünde oyun filmlerinden aşina olduğumuz bir isim de var, Milla Jovovich.

Gelen bilgilere göre; Milla Jovovich, Monster Hunter uyarlamasında baş rol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda Jovovich’in eşi olan Paul W.S. Anderson tarafından yönetilecek olan filmde Jeremy Boltise yapımcılık görevini üstlenecek.

Genellikle bütçe konusunda sıkıntılar yaşayan oyun uyarlamaları, Monster Hunter’ı es geçecek gibi duruyor. Film, tam olarak 60 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilecek. Filmin prodüksiyon aşamasının ise Eylül ayı gibi başlayacağı gelen haberler arasında. Henüz filmin senaryo işleyişi ve konusu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Resident Evil yapımlarının da bir oyun uyarlaması olduğunu unutmamak gerek. Her ne kadar çok seveni olsada en az seveni kadar doğru yansıtılmadığını düşünen sevmeyenleri de mevcut. Monster Hunterın henüz tahmini çıkış tarihide belli olmuş değil. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde konu hakkında daha net bilgiler su yüzüne çıkacaktır.