Nilipek. Yeni Albümü Döngü ile Babylon’da!

nilipek

Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek.’in ikinci solo albümü Döngü, 1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanıyor. İki yıl önce çıkardığı albümü Sabah ile eleştirmenlerin ve müzikseverlerin gözdesi olan Nilipek.’in yeni albümünün lansmanı ise 28 Kasım Salı günü Babylon’da!

Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek.’in ikinci solo albümü Döngü, 1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanıyor. 2015 yılında çıkardığı ve müzik eleştirmenlerince yılın en iyi albümleri arasında gösterilen ilk uzunçaları “Sa-bah” ile önemli bir başarı yakalayan, yeni albümü 11 şarkıdan oluşuyor. İki şarkı dışında tüm söz ve müziklerin Nilipek.’e ait olduğu Döngü’de Ceylan Ertem imzalı “Soru İşareti” ve Ayyuka cover’ı “Havada Bir Hinlik Var” dikkat çekiyor.

Döngü’nün “Hem yaratıcısı hem tutsağı olduğumuz döngüleri ve o döngülerden çıkma ihtimalini” anlattığını söyleyen Nilipek., albümü ‘bireysel şehir mitolojisi’ olarak tarif ediyor: “Hayatımızda tanrılaştırdığımız karakterlerle, hiçbir ders almadığımız küçük hikâyeleriyle bir nevi bireysel şehir mitolojisi de diyebiliriz ‘Döngü’ için. Başından so-nuna dinlendiğinde defalarca tekrar edeceğini bildiğiniz bir hikâyeyi dinliyorsunuz.”

Vokaller ve ukulele’de Nilipek.’i dinleyeceğimiz albümde gitarlarda Can Aydınoğlu, tuşlularda Ozan Tekin, bas gitar ve synth bas’ta Umut Çetin, davullarda Berkay Küçükbaşlar, banjo ve lapsteel’da da Özgün Semerci bulunuyor.

1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanacak ve tüm dijital platformlarda dinlene-bilecek Döngü’nün lansman konseri ise 28 Kasım Salı günü Babylon’da olacak ve albüm turnesi 5 Aralık’ta Ankara Passage Pub‘da, 6 Aralık’ta Eskişehir Peyote’de ve 8 Aralık’ta da İzmir İz Performance ile devam edecek.