Pera Müzesi Gelenekselleşen Erken Yılbaşı Partisi

pera müzesi'nde uzun bir gece

Pera Müzesi, senenin en uzun gecesinde gelenekselleşen erken yılbaşı partisine sanatseverleri davet ediyor! Parti 21 Aralık Cuma saat 19:30’da başlayacak 22:30’a kadar sürecek. Katılanlar ayrıca, gece boyunca “Parajanov, Sarkis ile” ve “Zaman Değişmeli” sergilerini ve koleksiyon sergilerini ücretsiz gezebilecek.

Pera Müzesi, tüm ziyaretçilerine erken yılbaşı partisinde ücretsiz açıyor. “ Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece ” adında ki parti Özgür Kaktüs’ün indie dance, deephouse, minimal/deep tech, elektronik-dans, tech house gibi türleri bir arada sunduğu DJ setiyle başlıyor. Ardından DJ Kozmik Koko Bumbum (Müge Turan), çaça, İstanbul twist, mambo gibi türleri, egzotik cevherleri ve tuhaf Türkçe parçaları müzeye getiriyor.

Pera Müzesi’nde Uzun Bir GecePartide zaman anlayışına yeni bir bakış getiren “Zaman Değişmeli”, Sergey Parajanov’u Türkiye’de ilk defa izleyiciyle buluşturan “Parajanov, Sarkis ile” sergileriyle koleksiyon sergileri olan Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”  sergiler ücretsiz gezilebilir.