PS4 Yaşam Döngüsünün Son Aşamasına Girdi!

playstation 4

Sony Interactive Entertainment CEO’su John Kodera’ya göre PlayStation 4 yavaş yavaş ömrünü dolduruyor.

Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO’su John Kodera, Tokyo’da düzenlenen Sony Yatırımcı İlişkileri Günü 2018 etkinliği esnasında PlayStation 4‘ün yaşam döngüsünün son aşamasına girdiğini açıkladı.

İlk olarak Kasım 2013’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da daha sonra Şubat 2014’ te Japonya’da satışa sunulan PlayStation 4, 2018 yılı içerisinde dünya genelinde 80 milyon adet satmayı başardı. Kodera’ya göre, konsolun yaşam döngüsünün son aşamasına girmesi satışları olumsuz etkileyecek olsa da PlayStation Plus gibi üyelik hizmetleri aracılığıyla sürekli tekrarlanan gelir, konsol satışlarının olumsuzluğunu azaltacak.

Kodera, Sony’nin birinci partiye yatırım yapmaya devam edeceğini ancak bunun sadece yeni bir IP anlamına gelmediğini belirtti. Ek olarak Kodera, PlayStation VR‘ın satmaya devam ettiğini ancak sanal gerçeklik pazarı büyüme hızının genel olarak beklentilerin altında olduğunu açıklayarak az çok pazar hakkında da kullanıcıları bilgilendirmiş oldu.

Bakalım Sony, 2018 mali yılı içerisinde kullanıcıların karşısına ne gibi yenilikler ile çıkacak? Bu yenilikler arasında PlayStation 5‘in olmadığı kesin. Yapılan açıklamalara göre PlayStation 5, 2020 yılından önce çıkışını gerçekleştirmeyecek maalesef.