Ray Kurzweil, Ölümsüzlük Yolunda İlk Adımlarını Attı

ölümsüzlük

Ölümsüzlüğü arayan Google yöneticisi: Ray Kurzweil!

Google yöneticisi Ray Kurzweil, ölümsüzlük yolunda ilk adımlarını attı.

Geçtiğimiz günler oldukça ilginç bir açıklama yapıldı. Google mühendislik direktörü  Ray Kurzweil, ölümsüzlüğü bulmamıza çok yaklaştığımızı düşünen insanlardan biri ve amaç uğruna kendini bir denek olarak kullanmaya da hazır.

Ray Kurzweil günde 150 hap alarak, vücudunun dinçliğini önümüzdeki 20-30 yıl boyunca korumaya devam etmeyi, böylece ölümsüzlük veya hayat süresi uzatan teknolojilere eriştiğimizde, hala hayatta olmayı bu teknolojilerden faydalanmayı istiyor. Tabii ki bu süre içerisinde fazla tüketimden dolayı başı çok ağrır mı orası tartışılır.

Nanoteknolojik devrimler konusuna takıntılı olan Kurzweil, ölümsüzlüğe giden yolun iki önemli faktörü olduğunu ifade etmekte. Bunlardan ilki herkesinde bildiği gibi düzenli ve sağlıklı beslenmek. Bu koşullar altında ilk aşamayı başarı ile geçmeyi hedefleyen Kurzweil, ikinci aşama olarak biyolojik yapımızı hastalıklardan uzak kalacak şekilde yeniden programlayacak teknolojiye erişmek olarak ön görüyor.

Kurzweil’in kullandığı haplar ise birçok alanda etkili olan ilaçlardan oluşuyor. Bunlar: beyin sağlığından cinsel gücü dengeli tutan haplardan oluşmakta. En önemli soruya gelelim. Peki bu kadar fazla hap tüketimi kalp krizine veya rahatsızlığa yol açmayacak mı?

Koenzim Q10 adı verilen ve vitamin benzeri bir madde olan, antioksidan etkili bir karışım haplarının içinde bulunuyor. Bunun dışında haplardan birinde metmorfin de yer alıyor. İnsülin direncine iyi geldiği belirtilen bu madde, Kurzweil’a göre yaşlanma önleyici ve kanser riski düşürücü özelliklere sahip.

Tüm bu haplara ek tabii ki sağlıklı yaşamında olmazsa olmaz olduğunun altını çizmekte ünlü direktör.