Samsung Hakkında Bilmediğiniz 10 Bilgi!

samsung

Samsung hakkında pek bilinmeyen 10 bilgiyi sizler için bir araya getirdik. Okuduklarınıza şaşıracaksınız.

Güney Kore merkezli dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung’u hepimiz tanıyor ve birçok başarısını biliyoruz ancak aslında Samsungun bu başarılarınının ardında pek bilmediğimiz çok ilginç ve önemli detaylar yatıyor.

Bugünün en büyük teknoloji devi olan Samsung, 1938 yılında kurulduğu ilk dönemlerde makarna fabrikasıydı ve üretim sürecindeki güçlü teknolojiler Samsungu bir teknoloji devi olma yoluna itti.

Samsungşirketinin ismi Korece’de tüm yıldızların sonsuza dek daim olmasını simgeleyen ‘üç yıldız’ anlamına gelmektedir. Yani kısacası şirketin adı da başarılarının bir simgesi.

Muhtemelen Samsungun dozer gibi çeşitli kazı araçları ürettiğini biliyordunuz ancak dünyanın en yüksek binasının Samsung tarafından inşa edildiğini biliyor muydunuz?

Dubai’de bulunan ve dünyanın en uzun yüksek binası Burç Halife, Samsungun inşaat bölümü tarafından inşa edildi.

Üstelik sadece bu değil, Burç Halife binasından önce dünyanın en yüksek gökdeleni olan Taipei 101 de Samsung tarafından inşa edilmişti.

Samsunghem farklı sektörlerde de bulunduğu için hem de üretim yapan bir şirket olduğu için Apple ve Microsoft gibi şirketlere kıyasla çok daha fazla kişiyi istihdam ediyor. Öyle ki Apple ve Microsoft’un istihdam ettiği kişi sayısı 100.000 civarındayken bugün Samsung’ta yaklaşık 400.000 kişi çalışıyor.

Samsungdaha önceden Apple’ın A serisi işlemcilerinin önemli bir kısmının üretimini üstleniyordu.

Şimdilerde ise Samsung, Apple’ın iPhone’ları için OLED ekran üretiyor ve Apple dışında birçok farklı şirkete de bileşenler üretiyor.

Samsungun akıllı telefon pazarındaki rekabetini ve diğer teknoloji markalarını göremediğimiz ilginç sektörlerini bir kenara bırakacak olursak Samsungtelevizyon tarafında da önemli bir başarı sergiliyor.

Şirket bu kuruluşta sağlık teknolojileri geliştirilmesi için her yıl düzenli olarak bağış yapıyor ve hiçbir şekilde kâr amacı gütmeden tüm canlıların daha iyi bir yaşama sahip olabilmesi adına çalışıyor.

Muhtemelen hepinizin duyduğu Samsunga ait Tizen işletim sistemi SamsungZ serisi akıllı telefonlarda da kullanılıyor.

Bu telefonlar genellikle uzak doğu ülkelerinde uygun fiyatlarla satılıyor.

Teknoloji devi Samsungaynı zamanda 6 adet profesyonel 7 adet de amatör spor kulübü bulunuyor. Ayrıca Samsung dünyanın en büyük e-spor kulüplerinden birinin de sahibi.

Samsungyaklaşık 7 yıldır dünyanın en büyük televizyon üreticisi unvanına sahip.