Sansar Salvo’nun Yeni Single’ı ‘Ateş’ Yayında!

sansar salvo

Türkçe rap müziğin sevilen ismi Sansar Salvo’nun yeni single’ı ‘Ateş’ yayında!

Türkçe rap ve hiphop müziğinin başarılı isimlerinden Sansar Salvo, ‘Ateş’ isimli yeni single’ı ve ses getiren klibiyle müzikseverler buluştu!

DokuzSekiz Müzik & Hiphoplife.PRO etiketiyle yayınlanan yeni single’ın klibi Burn Energy Drink’in desteğiyle çekildi.

Sözleri Sansar Salvo’ya ait olan ‘Ateş’in müzik, mastering ve düzenlemesini İsmail Genç yaptı. Klibin yönetmenliğini ise; ses getiren rap kliplerinin arkasındaki başarılı isim Murat Joker üstlendi. Single; Youtube, iTunes, Spotify, Apple Music, Dezeer gibi tüm dijital platformada yayında!

5 Albümü ve pek çok single çalışmasının yanı sıra prodüktörlük ve MC’lik de yapan Sansar Salvo; film müzikleri, binlerce müzikseverle buluştuğu konserleri, destek verdiği sosyal sorumluluk projeleri ve akademik çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

Sansar Salvo hakkında:

1989 İstanbul doğumlu sanatçı; Olympos ve Merdiven gruplarıyla çalıştıktan sonra, 2006 yılında, Ceza,Alaturka Mavzer,Mihenk Taşı gibi bir çok önemli ismi de bünyesinde barındıran Kadıköy Acil oluşumuna katıldı. Aynı dönemdeTaşoda / Rapbiznezz bünyesinde de bulunan Sansar Salvo bir süre Türk Rap’inin önemli isimlerinden Fuat Ergin’in geri vokali olarak sahne aldı.

2008 yılına kadar çalışmalarını internet üzerinden paylaşan ve çeşitli mixtape çalışmalar yayınlayan Sansar, aynı yıl, ilk albümü “Adrenalin” i çıkardı. 2009 yılında “Seremoni Efendisi” isimli ikinci albümü yayınlandı. Bu iki albümde yer alan Ağır Roman, Albert De Salvo ve Toz Bulutu isimli parçaların aranjörlüğünü de kendisi üstlendi.

2011 yılında yayınlanan “Apache Squad sunar; Merdiven” isimli projeye MC ve Prodüktör olarak ismini yazdırdı. Ses Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra Sansar Salvo, Pasaj Müzik & Hiphoplife.PRO etiketiyle, mix-mastering işlemlerini de kendi yaptığı “Sigara Yanınca” isimli dijital single çalışmasını yayınlarken, Saki Çimen’in hazırladığı Sabit Kanca isimli filmin soundtrack çalışmalarından birine Rap vokaliyle destek verdi. Ayrıca eğitimi sırasında “Geçmişten Günümüze Rap Müzik ve Prodüksiyonu” isimli bir tez çalışması hazırladı.

2013 yılının başında, 2010 senesinde internet üzerinden yayınlanmış olan “Ne!?” isimli çalışması yoğun ilgi görmesinin ardından dijital single şeklinde yayınlandı. Aynı senenin yaz aylarında “Ne Kadar Umrumda!?” isimli single çalışması piyasaya sunuldu. Aynı zamanda Organize Oluyoruz Vol. 1-2-3 gibi projelere ismini yazdırarak ve çeşitli sanatçıların albümüne konuk olarak kariyerine devam etti. Bu yıllarda bazı organizasyonlarda amatör anlamda DJ’lik yaparak Rap müziğin alt tarzlarını da çalmaya da başladı.
2013 sonunda Dokuz Sekiz Müzik & Hiphoplife.PRO ortaklığında “24 Şarjör” isimli 3. solo albümünü yayınlayan Sansar, 2014 senesinde Anıl Piyancı ile birlikte “Herkes Doğru” isimli single çalışmasını piyasaya sundu ve “Çilek” filminin soundtrack çalışması için Halil Sezai ile bir araya geldi. 2015 senesinde “Zamanla Dans”,”Oyunun Anlamı” ve “Yazmak Lazım” isimli solo single çalışmalarınıı yayınladı, bu çalışmalarla Türkiye’de birçok dijital listenin ilk sıralarında yer aldı.

Ceza’nın aynı sene çıkardığı “Sus Pus” albümünde tek düet olarak yer aldı ayrıca konuk olduğu projelerde DJ Premier,Mode XL, Kamufle ve dünyanın farklı yerlerinden bir çok isimle çalışma fırsatı yakaladı.

2016’da Şanışer’i de konuk ettiği “Yarın Ölümü Beklemek Yerine” isimli single çalışması yayınlandı.Ardından derleme albümü “Yakında Şans” piyasaya sunuldu. Burn Battle School’da Ceza ve Istanbul Trip ile birlikte efsanevi DJ Grandmaster Flash’in ön grubu olarak sahnedeydi. Aynı yıl, “Yapma” isimli sosyal sorumluluk projesini de seslendirdi.

2017 Şubat’ında ise 20 şarkıdan oluşan ve Türkçe Rap ve müzik piyasasının , Ceza,Yasemin Mori,Koray Avcı,Aydilge,Ogün Şanlısoy gibi bir çok önemli ismini ağırladığı “Şimdi Şans” isimli albümü yine DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlandı. Aynı yıl,Cem Karaca anısına hazırlanan ‘Merhaba Gençler’ albümüne Halil Sezai ile birlikte konuk oldu.