Saray Kahvaltısının Mutlulukla Bir İlgisi Var!

Saray Muhallebicisi

Saray’ın ikonik tatlılarından biriyle sonlandırmak güne mutlu bir başlangıç yapmak için ideal bir alternatif

Günün en sevilen öğünü kahvaltı… Envai çeşit peynirler, çiftlikten gelen yumurtalar, günlük pişen ekmekler gibi özgün lezzetler ile İstanbulluların değişmez kahvaltı mekânları arasında yer alan Saray Muhallebicisi, son zamanlarda bu mönüye eklediği otantik tatlarla dikkat çekiyor.

Yöresel bir tat; Mıhlama 
Lezzetli bir mıhlamanın en önemli özelliği doğal ve taze ürünlerle yapılmış olmasıdır. Ürün kalitesi ve tariflerde kullandığı püf noktalarıyla haklı bir iddiası olan Saray Muhallebicisi’nin kahvaltı mönüsüne eklediği mıhlama kahvaltı severleri mest ediyor. Yöresel lezzetlerin en önemlilerinden birisi olan Mıhlama, Kalsiyumdan zengin olması nedeniyle hem keyifli bir lezzet hem de çocuklarınız için de bulunmaz bir besin deposu özelliği taşıyor. Her kahvaltı mekânında bulunmayan bu yöresel tat, lezzet severleri Saray Muhallebicisi’ne çekiyor.

Böreksiz Kahvaltı olmaz
Çay-kahvaltı dendi mi o masanın olmazsa olmazları arasında börek vardır. Saray’ın en bilinen tatları arasında yer alan su ve kol böreği el emeği ve yılların deneyimine dayanan bir ustalıkla yapılıyor. Özellikle kıymalı kol böreği lezzet severlerin bir numaralı tercihleri arasında. Saray Muhallebicisi’nin kahvaltı menüsünde; her sabah kendi fırınında l pişen taze cevizli ekmek, sade, tahıllı simit, bakır tavalarda pişen leziz menemen ve peynir çeşitleri, elde geleneksel yöntemlerle açılıp pişirilen su ve kol böreği ve kendi ürettiği manda sütüyle yapılan kaymağı gibi özel lezzetler, mekanım ideal kahvaltı arasında gösterilmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor.

Envai çeşit peynirler saray kahvaltısında
Kahvaltıda mideler kadar gözlerin de bayram etmesi şart… Envai çeşit günlük peynirlerin sunulduğu Saray Kahvaltısında, ‘Eski kaşar, beyaz peynir, örgü peyniri, İzmir tulum, dil peyniri gibi çeşitler yer alıyor.

Menemen’in püf noktası kullanılan tereyağında 
‘iyi menemen yapmanın yolu iyi tereyağı kullanmaktan geçer’ diyen Saray Muhallebicisi, uzun senelerdir tercih edilen bu lezzetin tadındaki sihrin kullanılan malzemelerden geçtiğini söylüyor. Bu nedenle Saray’da yumurtalar ve domatesler özel olarak seçiliyor. Menemen ise kesinlikle doğal tereyağında yapılıyor. Peynirli, sucuklu, sosisli ve kavurmalı menemen çeşitleri Saray’ın vazgeçilmezleri arasında.