Sea Life İstanbul Ramazan Fırsatı

Sea Life İstanbul

Tüm dünyada 4 kıtadaki 51 farklı noktada yer alan, 40 yılı aşkın bilgi birikimine sahip, dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen akvaryum zinciri Sea Life’ın Türkiye’deki merkezi Sea Life İstanbul, Bayrampaşa Forum AVM içerisinde 8.000 metrekarelik alan üzerinde ziyaretçiyle buluşuyor. Sea Life İstanbul ’da 51 adet sergi tankında, 5 milyon litre suyun içerisinde 500’ün üzerinde türden yaklaşık 15 bin deniz canlısı yaşıyor.

Türkiye ve Avrupa’nın en uzun okyanus tüneli Sea Life İstanbul ’da 
“Sea Life İstanbul ’da özel temalı alanlarda sunulan 15.000’i aşkın canlı çeşidini bir arada görmek . Bunlar arasında kum kaplanı, zebra, çekiçbaş gibi 15 farklı türdeki 60’ın üzerinde köpekbalığından oluşan, Türkiye’nin en geniş köpekbalığı ailesi ve en büyük 2 köpekbalığı yer alıyor. Yine köpekbalığı ailesine mensup olan farklı türlerde, boyu 3 metrenin de üzerinde devasa vatozlar da Sea Life İstanbul’da ziyaretçilere merhaba diyor. Bu geniş okyanus tankı içerisinde yer alan diğer canlılar arasında ise türünün yaşı 570 milyon yıl olan at nalı yengeci ya da 1,5 metre uzunluğundaki dilleri ile Amazon yerlileri tarafından efsaneleştirilmiş arapaymalar gibi pek çok ilgi çekici tür bulunuyor.

Sea Life İstanbul ’da ayrıca çocukların kendi balıklarını boyayıp yüzdüreceği Avrupa’nın tek Dijital Akvaryumu, çocukların uzmanlar eşliğinde bazı deniz canlılarına dokunmasına izin veren kaya havuzları, doğum günü ve kutlamalar için hazırlanan özel olarak hazırlanan bir Doğum Günü Odası, doğada yaralı halde bulunan deniz kaplumbağalarının tedavi edildiği Türkiye’nin ilk ve tek Bakanlık onaylı özel Deniz Kaplumbağası Rehabilitasyon Merkezi ve neredeyse bir futbol sahası uzunluğunda 83 metrelik Avrupa’nın en uzun  okyanus tüneli bulunuyor. Yağmur Ormanları’nın gizemli dünyasını keşfetmek, bir deniz canlısına dokunmak veya Sea Life İstanbul mağazasında kendiniz ya da sevdikleriniz için su altı temalı özel ürünlerden almak mümkün.”

Sea Life Günlük Bilet – Yetişkin : 46,00 TL – Çocuk : 36,00 TL – Öğrenci: 36,00 TL