Seyahat Ettiğiniz Ülkenin Kültürüne Fransız Kalmayın

Seyahat Ettiğiniz Ülkenin Kültürüne Fransız Kalmayın

Seyahatleriniz sırasında gittiğiniz ülkede kazıklanmamak, gülünecek duruma düşmemek, zorluk çekmemeniz için Ligarba Turizm’in sözlerine kulak verin

rusyaRusların batıl inanç bariyerlerine dikkat!

Rusya’yı keşfe dalarken aklınıza bir melodi gelirse, ıslık çalmak yok, kötü enerji çağrıldığına inanan rusları rahatsız edersiniz hem de para kaybedebilirsiniz. Kapı eşiğinde misafirler uğurlanamaz, sohbet edilmez, mümkünse kapı eşiğinde durulmaz. Eski çağlarda ölen insanların külleri kapının eşiğine gömülürmüş, eşik diğer dünya ile bu dünya arasında bir geçit olarak kabul edilirmiş.

massachusettsMassachusetts’te sokak müziğine turistlerden tam destek!

Massachusetts’de sokak müzisyenliği yapanlar, turist avcısı olarak anılsa garip karşılanmıyor. Boston’da yaşam çok hızlı aktığı için kimse durup arka planda çalan müziği dinlemez. Sokak müzisyenlerini görünce durup izleyen herkes turist bilmiş olun.

kanadaKanadalılar için bu düpedüz saygısızlık!

Kanada’da turist olduğunuzu belli etmek istemiyorsanız istemiyorsanız, vahşi hayvanları beslememelisiniz. Bunu yaparsanız, onların yaşam alanlarına saygısızlık ettiğiniz ve müdahale ettiğiniz anlamına gelebilir.

amsterdamAmsterdam’da kask taksan dert takmasan dert!

Bisiklet turuna çıkarken, kask takıp dikkat çekmeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Hop! Yanıldınız. Hollanda’da bisiklet sürerken kask kullanılmaz.

iranİran’da pazarlık adetten değil, mecburiyetten yapılır!

İran’da pazarlık yapmadan alışveriş yaparsanız, çok fena kazıklanırsınız. İran’da sıkı pazarlık yapmak çok sıradandır ve süper marketler kar yapmak için ürünlerin fiyatlarını bir hayli uçurur.

ispanyaİspanya’da Siesta denince akan sular durur!

İspanya’ya gittiğinizde, öğlen 12,5 ile 4,5 saatleri arasında alışveriş yapmak isterseniz elinize mikrofon alıp ben turistim diye bağırmaktan daha çok ikna eden bir yoldur. Çünkü, hiçbir İspanyol bu saatler arasında hiçbir koşulda çalışmayı sürdürmez.