Tayland’da Mahsur Kalan Çocukların Hepsi Kurtarıldı!

tayland

Tayland’da mahsur kalan çocukların hepsinin kurtarıldığı açıklandı.

Tayland yetkilileri, Chiang Rai bölgesinde 2 hafta önce bir mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerini kurtarmak için Pazar günü başlatılan operasyonda şu ana dek 4 çocuğun çıkarıldığını duyurmuştu.

Dün ise kurtarma ekipleri dört çocuğu daha mağara dışına taşıyarak yetkililere teslim etti.  Böylece mağaradan kurtarılan çocuk sayısı 8’e ulaştı. Mağarada şimdilik sadece 4 çocuk ve antrenör kaldı. Onlarında çıkartılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyordu.

Bugün ise gelen bilgilere göre Tayland’da mağarada iki haftadan uzun süredir mahsur kalan 12’si çocuk toplam 13 kişinin tamamı kurtarıldı. Tayland’da Tham Luang Nang Non mağarasında mahsur kalan 12 çocuk ve antrenör kurtarıldı.

Tayland’ın kuzeyindeki Çiang Rai eyaletinde yaptıkları gezi sırasında antrenörleri ile birlikte bir mağarada mahsur kalan çocukları kurtarma operasyonunun 3. aşaması bugün gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında 12’nci çocuk ve antrenör de mağaradan çıkarıldı.

Yaşları 11-16 arasında değişen 12 futbolcu çocuk ile antrenörleri, 23 Haziran’da Tham Luang Nang Non mağarasına yaptıkları gezi sırasında şiddetli yağış nedeniyle mağaranın girişini su basması sonucu içeride mahsur kalmıştı.