Tesla Tüm Türkiye’ye Şarj İstasyonları Kuracak

tesla

Elektrikli otomobil markası Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Türkiye’nin dört bir yanına şarj istasyonları kuracaklarını açıkladı.

Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Türkiye hakkında sorulan bir soruya sürpriz bir yanıt verdi. Musk, Türkiye’nin her yerine Tesla şarj istasyonu kurmayı hedefliyor. Sosyal ağlarda herkese yanıt vermeye çalışan Musk, bu sefer yine bir Türk’le yaptığı konuşmada Teslaistasyonları hakkında bilgi verdi.

Türkiye ziyareti sonrasında ülkemizdeki teknoloji tutkunları tarafından yakın takibe alınan Elon Musk, Twitter’dan kendisine yöneltilen bir soruya kendi tarzıyla doğrudan ve samimi bir yanıt verdi. Utku Şimşek (@utkuspace) isimli bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk’ı etiketleyerek “Hey Elon, bu haritadaki Tesla şarj istasyonları doğru mu? Sadece bu bölgelerde mi inşa edilecek? Bu harita resmi mi?” sorularını sordu.

Musk ise Utku’nun sorusuna “Superchargers en nihayetinde tüm bölgeyi kapsayacak” yanıtını verdi.

Tesla’nın elektrikli otomobillerini hızla şarj eden ve Tesla ya da iş ortakları tarafından kurulan şarj istasyonları Superchargers’ın ilk etapta Edirne, İstanbul, Sakarya, İzmir, Antalya, Ankara ve Konya’da kurulması planlanıyor.