Top 10 Mayıs Festivalleri

top 10 mayıs festivalleri

Top 10 Mayıs Festivalleri

MİRA, ALMANYA 5 MAYIS

Mira, Barselona’dan geliyor, ancak Berlin’de kök salmaya başlıyor ve günümüzün festivalinin disiplinler arası yaklaşımının şehrin sahnesine nasıl uyduğunu görmek çok kolay. Kavernöz GDR dönemi Funkhaus stüdyo kompleksi ve çok boyutlu 4DSOUND teçhizatı ile görsel-işitsel performansa vurgu yapan Mira Berlin, modern elektronik müziğin sonunu temsil etmeye çalışmaktadır. Canlı eylemlerin dizisi özellikle dikkat çekicidir. Laurel Halo, Yves Tumor ve Lorenzo Senni, oyunlarının en tepesinde yer alıyor, ancak Vladimir Ivkovic ve Inga Mauer gibi DJ’leri kaçırmamaya özen gösterin.

 

YILDIZ FESTİVALİ, JAPONYA 19 MAYIS – 20 MAYIS

Tüm tekme davulları arasında, Star Festivali katılımcılarına huzur dolu bir atmosfer sunuyor: Kyoto ve dağların çevrelediği çimenli bir alanda Kyoto’ya arabayla 40 dakika uzaklıkta. Birçok Japon festivali gibi, bu aile dostu bir etkinliktir. Çocukların gündüzleri yetişkinlerin bacakları arasında süzüldüklerini garanti ediyorsunuz. Gün batımında, site farklı bir vibe alır, trippy görseller sahne arkasındaki uzun ağaçları aydınlatır. Fumiya Tanaka ve Zip’in back-to-back ile müzik politikası, bas, ev ve tekno üzerinde, şimdi bir festival zımba setleri kuruyor. (Geçen sene on saat boyunca oynadılar.) 2018’de, Ikonika, Shigeto ve Florian Kupfer gibi sağlıklı bir festival kalabalığının yanında olacaklar.

 

MUTEK SAN FRANCISCO, ABD 3 MAYIS – 6 MAYIS

Şu an gerçekleşen dünya çapındaki olay serisinin ana şehri olan Montreal’de MUTEK gerçekleştiği sürece – Amerikalılar buralarda yıllık yol gezileri düzenlediler. Bu yıl festival, Mayıs ayının başlarında San Francisco’daki dokuz mekanda gerçekleşecek olan ilk stateside etkinliği ile iyiliğini geri getiriyor. Bu MUTEK olmak, ne beklediğinizi biliyorsunuz: göz kamaştırıcı görsel eşliğinde kanama kenarı elektronik müzik, çoğunlukla canlı çalındı. Şimdiye kadarki en önemli maçlar arasında Tim Hecker, Lee Gamble ve Yeraltı Direnişi olmak üzere Galaxy 2 Galaxy bulunuyor. MUTEK ayrıca Bay Area’nın zengin yerel sahnesinden, Christina Chatfield, Russell E.L. Uşak ve Güneş.

 

AŞK GÜNÜNÜ KURTARIR, BİRLEŞİK KRALLIK 26 MAYIS – 27 MAYIS

İngiltere festival sahnesindeki büyük haber bu yıl Glastonbury’nin gerçekleşmemesi. Yani kaşıntı başka ne çizebilir? Sevgi, yedinci baskısı için geri dönecek olan Günü Kurtarır, sevilen devle bol miktarda ortaktır – bağımsız olarak çalışır, rezervasyon politikası genç ve açık fikirlidir, ve, Batı Ülkesinde. (Başka bir şey daha var: Team Love, Love’ın arkasındaki şirket Günleri kaydeder, Glastonbury’nin Wow Sahnesi’ni çalıştırır.) Eğer büyük festival fikrinizi almak için bir yer arıyorsanız, Bristol Eastville Park’a gidin ve setlerle dans edin Sampha, Andy C, Siyah Madonna, Shanti Celeste, Bicep, Dört Tet, Moxie ve daha pek çok şey.

 

LENTE KABINET, HOLLANDA 26 MAYIS – 28 MAYIS

Lente Kabinet’in bir günden daha iyi ne olabilir ki? Lente Kabinet’in iki günü. Bu yıl Dekmantel’in daha neşeli bir kardeşi olarak bilinen sevgili Hollandalı festival, ilk kez iki güne yayılıyor. Bu, DJ Fett Burger, Tzusing, DJ Assault ve Peggy Gou gibi DMX Krew, DJ Python ve Alexander Robotnick gibi canlı eylemlerin yanı sıra, iki kez eğlenceli, iki kez ve iki kat daha fazla DJ anlamına geliyor. Amsterdam’ın hemen kuzeyinde yemyeşil Het Twiske parklarına dönen ilk Lente Kabinet haftasonu harika olmaya söz veriyor.

 

STRICHKA FESTİVALİ, UKRAYNA 19 MAYIS – 20 MAYIS

Kiev kulübü Closer Avrupa’nın en iyi korunan sırrı olabilir ve yıllık Strichka Festivali tanışmak için harika bir neden. Cumartesi akşamı başlayıp pazartesi sabahı birazdan sarılmaya başlanan bu genişletilmiş oturumda, eski şerit fabrikası Closer evlerinin karşısındaki ev, tekno ve deneysel eylemlerin (Ion Ludwig, Luke Slater, Wolfgang Voigt) bir karışımı bulunuyor. Bu yıl Strichka aynı zamanda her yıl büyülü DJ setlerine ev sahipliği yapan çarpıcı açık avlu Lesnoy Prichal’ın resmi bahar açılışını yapıyor, bu yüzden güneş altında Pazar dansı için enerji tasarrufu sağladığınızdan emin olun.

 

MOOGFEST, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ 17 MAYIS – 21 MAYIS

Sosyal adalet ve müziğin karıştırılması söz konusu olduğunda, Moogfest parasını ağzının olduğu yere koyar. Diğer festivaller 2022 yılına kadar toplumsal cinsiyet dengeli kadroları tanıtmaya çalışırken, Moogfest kadınları, transseksüelleri ve ikili olmayan sanatçıları ön plana çıkarıyor – herkes idam etmeyi kabul etmiyor olsa bile. Festival, Discwoman ekibi, Uyumsuz ve Shanti Celeste’nin desteğiyle bol bol dans müziği büfesi sunuyor, ancak programın deneysel tarafı özellikle güçlü ve Caterina Barbieri ve Katie Gately gibi festivallerde yeni yüzler yaratıyor.

 

PRIMAVERA SOUND, İSPANYA 28 MAYIS – 2 HAZİRAN

Dünyanın dört bir yanındaki büyük festivaller dizilerinde müzikal zeitgeistin tam genişliğini yakalamaya çalışıyor. Indie’den R & B’ye deneysel teknoya kadar her şey için yer bulan ve her birinin etkileyici derinliklerini kesen bir olay olan Primavera Sound’un da az bir kısmı var. Bu yıl, her zamanki gibi, çok yönlü müzikseverler seçim için şımarılacaklar, Björk ve Spiritualized’ten ana sahne gösterilerini izleyecekler, daha sonra Call Super, Donato Dozzy veya Hune’den geri döndükten setler için daha cozier dans pistlerine dönüşecekler. . Büyüklüğünün çoğu olayı gibi, bu kalp atışları için değil – bazı aşamalar arasında yarım saatlik bir yürüyüş bekliyoruz. Ama Barcelona’nın son baharının balistik havasında, bu konu hakkında bir şeyler söylemek zor.

 

NUITS SONORES, FRANSA 7 MAYIS – 13 MAYIS

Nuits Sonores, 2017’de yola çıktı – uydu etkinlikleri Seul, Brüksel ve Bogotá’da düştü – ancak manevi evini sorgulamayan bir şey var: Lyon. Festival ve Fransız şehri, 2018’de her zamankinden daha güçlü görünen bir ortaklığa el atıyor. İlk kez beş ila sekiz gün arasında uzayacak, La Sucrière’de ekstra gündüz seansı yapmak ve şehrin en nefes kesen noktalarından biri olan La Piscine du Rhône’ye dönüş. Bunlar, festivalde, Larry Heard, Moor Mother ve Maceo Plex’ten Lee Gamble, Pan Daijing ve Paula Temple’a kadar herkesi yakalayabileceğiniz düzinelerce mekândan sadece ikisi.

 

HAREKET, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ MAY 26 – 28 MAYIS

Geçen yılki Hareketi, Detroit’teki ihtiyatlı bir iyimserlik zemini karşısında gerçekleşti. Festivalin şehir evi, beş yıl önce iflas ilan eden bir şehir için olumlu (ancak karmaşık olsa da) bir ekonomik canlanma merkezindedir. Hareketin organizatörleri, uluslararası DJ’leri ve festival katılımcılarını ağırlamak için zorlu dengeleme eylemini gerçekleştirirken, Motor City’nin elektronik müzik sahnesini işaretleyen sanatçıları destekliyor. Bu, 2018’de Carl Craig, Delano Smith, DJ Stingray, Eddie Fowlkes, DJ Godfather, Mike Huckaby ve Amfk ve Loco gibi şehir dışı partileriyle yasa tasarısını paylaşan Am Fiddler gibi yerli kahramanları yakalayabileceksiniz demektir. Zar. (Festivalin ana hip-hop rezervasyonundan bahsetmeyin: Wu-Tang.) İkinci yıl boyunca, Resident Advisor, Yeraltı sahnesini kandırır. Size henüz kesin bir dizilim anlatamasak da, vibe ile ilgili bir ipucu verebiliriz: “t” ile başlar ve “echno” ile biter.