Tuğba Khan – Hayalleri Gerçekleştirme Zamanı!

19 derece Boğa burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmek için mükemmel bir zaman..

Merkür retrosuyla karşılıklı olacak olan Dolunay, geçmişte kalan, uzun süredir üzerinde uğraştığınız projeleriniz hakkında size yardımcı olacaktır. Bunların tamamlanması için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fakat yinede Merkür retrosu bu… Yeni fırsatları değerlendirmek için kendinize ayın 20 sine kadar zaman tanımanızda fayda var. Ayrıca iletişim sorunlarından kaynaklı anlaşmazlıklar oluşabilir. Kararlarınızı dikkatli vermelisiniz, aldanmalara açık olabilirsiniz. Ailevi konular, evliliğiniz, ilişkiniz ve/veya parasal konularınızla alakalı önemli kararlar almaya itebilir. Eğer bu  karar vermeniz gereken konular uzun süredir gündeminizde olan bir durumsa size fırsat ve fayda sağlayacaktır. Ama yeni bir oluşumsa dediğim gibi 20 Kasım ve sonrasını beklemekte yarar var.

Burçları nasıl etkileyecek? 

Koç burcu ve/veya yükselen Koçlar; 

Finansal olarak destekleneceğiniz bu dolunayda borçlarınızı yapılandırabilirsiniz, özellikle alamadığınız ortaklıktan gelen kazanımlar sizi epey rahatlatacaktır. Hakedişleriniz, başkalarından gelen kazanımlar, işiniz konusunda da destek sağlayacaktır. Hayallerinizi, yapmak istediğiniz işlerinizi gerçekleştirmekte bulacaksınız.

Boğa burcu ve/veya yükselen boğalar; 

Evlilik, ikili ilişkilerinizde çözülmesi gereken sorunlar artık masaya yatıyor. Bunları çözümleyip, olaylara yeni bakış açısı yaratabilirisiniz. Ortaklık meseleleriniz gündeme gelebilir. Gerçekleştireceğiniz seyahatler sizi  ortaklık, evlilik ve/veya ikili ilişkilerinizde gelmek istediğiniz noktaya taşıyacaktır. Arkadaş ortamınızdan destek görebilirsiniz.

İkizler burcu ve/veya yükselen ikizler; 

Yanlızlaşma ihtiyacınız artabilir. İçinize ve kendinize dönüp ileriye yönelik planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle ortaklık kazanımlar, başkalarından gelecek olan finansal destekler sizi rahatlatacağı için kendinizi dinleme ve plan yapma zamanı gelmiş olacak. İhmal ettiğiniz sağlık sorunlarınızı gözden geçirme zamanı. Yarım kalan işler tamamlanıyor.

Yengeç burcu ve/veya yükselen yengeçler; 

Arkadaş ortamınız, sosyal hayatınızdan destek ve planlarınızı hayata geçirme zamanı. Tabi merkür geri hareketi yanlış anlaşılmalar, iletişim sorunları getireceğini unutmamak lazım. Bu sizin aşk ilişkiniz varsa onuda etkileyebilir. Yapmak istediğiniz  eğitim, seyahat, online platformda ki amaç ve hedeflerinizi gerçekleştir için destekler bulabilirsiniz.

Aslan burcu ve/veya yükselen aslanlar; 

İş alanınızda beklediğiniz destekler geliyor. Ev ve iş arasında kalabilirsiniz. Ev hayatınızla alakalı değişimler iş konunuzuda etkileyebilir. Ama bilmelisiniz ki merkür geri harekette ve burada yapılacak olan yenilikler için biraz sabretmenizde yarar var. Kasım 20’den sonraya planlar yaparsanız daha uzun vaadeli sonuçlar alabilirsiniz.

Başak burcu ve/veya yükselen başaklar; 

Seyahatler, hukuksal konular, yayıncılık alanlarında destekler sizlerle.. Özellikle uzun zamandır uğraştığınız konular size pozitif olarak dönecektir. Yaratıcılığınızın ön planda olacağı ve bu sizin hayalinizde ki bir konu ise onu artık elinize almanız gereken bir zamandasınız. Hayata bakış açınızı değiştiriyorsunuz ve daha pozitif bakmaya başlayacaksınız.

Terazi burcu ve/veya yükselen teraziler; 

Miras, ortaklık kazanç yada eş veya başkalarından gelen kazanımlarınızla alakalı gelişmeler ev hayatınızıda etkileyecek. Gelen desteklerle taşınma, ev içi dekorasyon yapabilirsiniz. Uzun zamandan beri beklenen parasal konular sizi çok rahatlatıyor. Eğer yatırım yapacaksanız ve bu yeni bir proje ise (daha önceden planladığınız bir konu değilse) Kasım 20’sini beklemekte fayda var.

Akrep burcu ve/veya yükselen akrepler; 

Evlilik, ortaklık alanlarda faydalar sizinle. Uzun süredir beklediğiniz ortaklık işler gündeme geliyor. İkili ilişkilerden fayda sağlayacağınız zamandasınız. Anlaşma, kararlar, ve bu anlaşma, kararlar sizin evlilik, ikili ilişkiler ve/veya ortaklık alanlarında yaşanacak. Askıda kalan, yarım kalan fırsatlar size geliyor.

Yay burcu ve/veya yükselen yaylar; 

Günlük rutinizde değişimler yaşayacaksınız. İş hayatınızla ve işinizin akışı sizi canlandıracaktır. Ne zamandır planladığınız konular gündeme gelebilir. Bu dönemde biraz ketum olmanızda fayda var. Plan ve projelerinizi 2.-3. kişilerle paylaşmamakta yarar var. Finansal olarak destek buluyorsunuz.

Oğlak burcu ve/veya yükselen oğlaklar; 

Aşk, çocuklardan yana şans sizinle. Bir süredir planladığınız çocuklarınızla ve/veya aşk hayatınızla ilgili konular şimdi gündeminize geliyor. Hobileriniz, yaratıcılığınızın artacağı bir zamandasınız. Planlarınızı gerçekleştirme zamanı. Bir süredir beklediğiniz anlaşmalar, sözleşmeler kapınızda. Ama merkür’ün geri hareketini göz ardı etmeyelim. Yanlış anlaşılmalar, iletişim sorunlarına dikkat lütfen.

Kova burcu ve/veya yükselen kovalar; 

Evinizle alakalı yapılanmalara giriyorsunuz. Ev değişimi, eşya yenileme, eve yaşamaya dahil olan kişiler gibi değişimler ön planda olacak. Aileden gelen finansal destekler sizi epey rahatlatacaktır. Uzun süredir planladığınız veya üstünde durduğunuz iş konuları size fırsat olarak gelebilir. Merkür geri hareketi iş hayatınız veya ailenizle iletişim sorunlarına neden olabilir.

Balık burcu ve/veya yükselen balıklar; 

Anlaşmalar, kararlar ve kısa seyahatler gündeminize geliyor. Bir süredir uğraştığınız konuların meyvesini toplama zamanı. Planlarınızı gerçekleştirmek için karşınıza fırsatlar gelebilir. Fakat ayaklarınız yere sağlam basmalı. Neptün’ün sizin üzerinizde olduğunu unutmamakta fayda var. Gözünüzde çok büyütebilirsiniz konuları ve hayal kırıklığı yaşatabilir. Konuları olduğu gibi görmeye çalışın.