Tugba Khan – Tarih Tekerrürden İbarettir

Bu ay geçmiş konular tek tek önümüze gelecek. Ama bu sefer çözüm bulunması içinde sizi destekleyecek…

Şubat ayının en önemli gezegen hareketi 2020 yılının ilk retrosunu merkür başlatıyor. Merkür Retroları iletişimi, düşünce, karar, teknoloji aletlerini etkilediği gibi bu retrosunda gizlide kalmış konular, hayaller, sezgileri etkileyecek.

Balık burcunda retro hareketine 17 Şubat 2020’de başlayacak ve 9 Mart 2020’de sona erecektir. Bilmelisiniz ki iki hafta öncesi etkisini göstermeye başlar ve bittikten sonrada bir hafta çok önemlidir.

9 Şubat 2020’de Aslan burcunda dolunay gerçekleşecek.Güç, insiyatif alacağınız, cesaret edeceğiniz konular gündeme gelecektir. Bu dolunayın en büyük etkisi fazla cesaretli olabilirsiniz. Marstan alacağı güç ile cesaret edemediğiniz konularda harekete geçebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde tutkular artacaktır.

Son olarak Şubat ayının üçüncü önemli olayı ise 23 Şubat 2020’de gerçekleşecek yeniay olacak. Balık burcunda gerçekleşecek bu yeniay merkür geri hareket ile birleşeceğinden önemli etkiler yaratacaktır. Yarım kalan konuları tamamlamak için mükemmel zaman sizleri bekliyor.

Şimdi sırasıyla burçlar için neler bekliyor ona bakalım, 

Koç burcu/yükselen koçlar;

Dolunayla beraber aşk hayatınız harekete geçiyor. Özellikle çocuklar, aşk hayatınız ve hayatta zevk aldığınız konular etkilenecektir. Hemen ardından merkür geri hareketi aya hakim olacak. Ve gizlide kalmış konular su üstüne çıkabilir. Rüyalar yol gösterici olacaktır. Gizli düşmanlıklarla karşılıklı gelebilirsiniz. Bu dönemde Nisan ayına kadar izole olma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Boğa burcu/yükselen boğalar; 

Ev hayatınızla ilgili planlarınız değişebilir. Uzun zamandır görmediğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz. Askıda kalan planları uygulama zamanı. Ailevi konular özellikle Şubat ortasında oldukça hareketli olacaktır.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

İkizler burcu/yükselen ikizler; 

Aile, anne konuları öncelikli olacak. İş yerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Risk alacağınız konular gelişecek. Ayrıca iş yerinden yada bağlantılı olduğunuz alanından aşkta kapıda sizi bekliyor. Evinizle ilgili ihmal ettiğiniz konular tekrar gündeme gelecektir.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Yengeç burcu/yükselen yengeçler; 

Parasal hareketlenmeniz hayatınızıda harekete sokacaktır. Özellikle seyahatler, yüksek öğrenim, ticaret gibi konular ay içinde oldukça sizi hareketli tutacaktır. Bu ay geçmişte kalan eğitim konuları, hukuk konuları yeni ay  zamanı ile beraber olumlu sürece girecektir.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Aslan burcu/yükselen aslanlar; 

Başkalarından gelen destekler yüzünüzü güldürecektir. Özellikle yarım kalan yada bir türlü gelemeyen destekler hayatınızda bir çok alanda hareket etmenizi sağlayacaktır. Bu ay kendinizi oldukça iyi ve güçlü hissedeceğiniz bir ay olacak.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Başak burcu/yükselen başaklar; 

Evliliğinizde, ortaklık ilişkilerinizde geçmişte üzerini örttüğünüz konular yeniden gündeme gelecektir. Ama bu sefer çözüm yollu hayatınıza geliyor. Kalp, kan dolaşımına bu ay dikkat etmeniz gerekiyor. Sevinç ve neşenizin kaybolması bu alanları etkileyebilir.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Terazi burcu/yükselen terazi; 

İş yaşamınızın hareketlenmesi kazançlarınızı arttıracaktır. Günlük rutininizde askıda kalan işlerinizi tamamlamak, daha önceden yaptığınız görüşmelerin olumlu yanıtını alacağınız zamandasınız. Çevreniz ve sosyal yaşamınızda ki hareketlenmeler cesaretinizi arttıracaktır.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Akrep burcu/yükselen akrep; 

Ay başında gerçekleşecek dolunay iş ve kariyer alanında cesaretlenmenize neden olacaktır. Ayrıca Merkür geri hareketi sizin aşk hayatınızı etkileyecektir. Uzun süredir görüşmediğiniz ilişkiniz yeniden gündeme gelecektir. Ay sonuna doğru aşk ilişkilerinizde toparlanma sürecine gireceksiniz.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Yay burcu/yükselen yay; 

Ev hayatınızla alakalı tamamlamanız gerekenler ay ortasından itibaren gündeme gelecektir. Aile içersinde tamamlanmamış konular yeniden gündeme gelecektir. uluslararası konular ay başı itibaren hayatınızı hareketlendirecektir. Bakış açınızı değiştirip, hayatınızı değiştirme yönüne gideceksiniz.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Oğlak burcu/yükselen oğlak; 

Bir türlü yapamadığınız anlaşmalar, kararlar, konuşmalar gündeme geliyor ve bu sefer sizden çözüm bekliyor. Ay başında ortaklık konularından yada başkalarından gelen desteklerle eskide kalan konular hakkında karar almanız kolayşacaktır.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Kova burcu/yükselen kova; 

Uzun süredir tahsil edemediğiniz ödemeler sizi epey rahatlatacaktır. Geçmişte kalan güven sorunları yeniden gündeme gelebilir. Evlilik, ortaklık, ikili ilişkilerinizle alakalı cesurca kararlar alacağınız zamandasınız.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.

Balık burcu/yükselen balık; 

Ay başında özellikle günlük hayatınız yada işinizle ilgili sizi heyecanlandıracak konular ayınızı neşelendirebilir. Bu ay genel olarak ertelediğiniz bir çok olay gündeminize gelecektir. Engellere takılan konular tek tek gündeme gelecek ve çözümler bekleyecektir.  Bu durum olumlu yada olumsuz olması sizin haritanızda aldığı etkilere bağlıdır. Ama mars etkisi yoğun olduğu için gerginlikler verebilir.