Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsü: Avenue ON!

avenue on

ASELSAN ve TEMSA ortaklığı ile geliştirilen ve tamamı yerli ilk elektrikli otobüs olma özelliğini taşıyan Avenue ON, yakında yollarda olacak.

Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü duyuruldu.! Bunun şerefine üretilen ilk otobüs Hacettepe Üniversitesi’nde hizmet vermeye başlayacak.

ASELSAN ve TEMSA ortaklığı ile geliştirilen ve tamamı yerli ilk elektrikli otobüs olma özelliğini taşıyan Avenue ON, Hacettepe Üniversitesi’nde kampüs öğrencilerine ve çalışanlarına hizmet verecek.

İlk yerli otobüs hakkında detaylar Hacettepe Üniversitesi tarafından paylaşıldı. Araç, 4-5 Ağustos’ta “Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Günleri”nde öğrencilere tanıtıldı. Aracın Eylül ayından itibaren hizmete girmesi planlanmakta.

Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü: Avenue ON!

Sadece 8 dakikada tam şarj olabilecek araç, duraklardaki kısa bekleyişlerde de şarj edilebilme özelliği taşımakta.

Duraklarda yer alan şarj istasyonları sayesinde aracın gün boyu kesintisiz hizmet vermesi planlanıyor. ASELSAN ve TEMSA’nın ürettiği  Avenue ON, böylece toplu taşımada kullanılan ilk elektrikli araç olma özelliğini taşıyacak.  Avenue ON için yayınlanan tanıtım videosuna yukarıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.