Twitter, Kötü Davranan Kişilerden Tweet’lerin Görünürlüğünü Sınırlayacak

twitter

Twitter, tweet’larınızın ne sıklıkla görüneceğini sınırlamaya başlayacak.

Salı günü, Twitter, konuşmalarının nasıl işleyeceği konusunda büyük bir değişiklik yaptığını açıkladı, yalnızca bireysel tweet’lerin içeriğini değil, aynı zamanda kullanıcıların hizmette daha geniş kapsamlı davranma biçimlerini de değerlendirdi. Twitter artık arama, yanıt ve algoritmik önerileri filtrelediğinde binlerce davranış sinyali kullanacaktır. Sistemini oynamaya çalıştığınıza ya da sadece bir pislik gibi davrandığına inanıyorsa, tweet’lerinizi aşağı indirir. Şirket, Mart ayında CEO’su Jack Dorsey tarafından duyurulan bir girişim olan daha sağlıklı konuşmalar oluşturma girişiminin şimdiye kadarki en büyük güncellemesi.

Twitter’ın kullanacağı sinyaller arasında: izlemediğiniz çok sayıda hesaba tweet atıp atmadığınız, etkileşimde bulunduğunuz kişiler tarafından ne sıklıkla engellendiğiniz, tek bir IP adresinden çok sayıda hesap oluşturup oluşturmadığınız ve hesabınızın yakından olup olmadığı Hizmet şartlarını ihlal eden diğer kişilerle ilgili.

Dorsey, şirketin San Francisco genel merkezinde Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, “Geçmişteki eylemlerimizin çoğunun içerik temelli olduğunu ve sistem üzerinde davranış ve davranışlara doğru giderek daha fazla değiştiğini” söyledi.

İtme, normalde mevcut sistem altında bir kötüye kullanım raporuyla sonuçlanabilecek sorunların önüne geçmek anlamına gelir. Testte Twitter, yapılan değişikliklerin, görüşmelerde (bir tweet yanıtında gerçekleşen tartışmalar) ve istismar raporlarında aramada% 4’lük bir düşüşle ilgili istismar raporlarında% 8’lik bir düşüşe yol açtığını söyledi. Şirket, bu düşüşlerin bir şeyin işe yarayacağını gösterdiğini düşünüyor. Toplam hesapların% 1’inden daha azı, kötüye kullanım için bildirilenlerin çoğunu oluşturuyor, Twitter güveni ve güvenlik VP Del Harvey brifingte söyledi. Şirket, bunların bir kısmını tanımlamanın ve proaktif olarak onların erişimini azaltmanın büyük sonuçlar doğurabileceğine inanıyor.

“Direksiyonel olarak, muhtemelen en büyük etki değişikliğimize işaret ediyor,” dedi Dorsey. “Bu bir adımdır, ancak bunu oldukça uzağa gidebiliriz.”

Twitter, tabii ki geçmişte yaşadığı sorunlara pek çok düzeltme sözü verdi ve karışık sonuçlar verdi. Troll-free’den hala uzaktır, düzenli olarak yanlış bilgileri yaymak için kullanılır, ve kimlik hırsızlığı yapan şifreli-dolandırıcıların efsanelerine ev sahipliği yapar. 2017 yılının iyi bir bölümünü, yanlışları yüzünden özür dilemeye ayırdı.

Şirket, bu değişikliklerin etkili olabileceğine inanıyor, özellikle de tüm dünyaya uygulanabiliyor olmaları nedeniyle, dile bakmadan, tamamen eylem temelli olduklarından. Dorsey, “Daha fazla insanı işe alma bağımlı değil” dedi. “Ağa yerleşik bir model.”

Twitter ayrıca, bu hatlardaki daha fazla değişikliğin yolda olduğunu, ancak yol haritasını daha fazla açıklamayı reddettiğini de belirtti.

Şirket yeni davranış filtrelerini isteğe bağlı yapacak ve varsayılan olarak açık olacak. İnsanlar, arama sonuçlarında “her şeyi göster” seçeneğiyle onları açabilir veya kapatabilir. Değişiklikler bu hafta yayınlanmaya başlayacak.

Twitter’daki ürün ayarları, arama sonuçlarındaki varlığını artırmak için sahte hesaplar kullanarak sahte hesaplardan sahtekarlara kadar her şeyin erişimini geri almayı amaçlamaktadır. Dorsey, iyimser olsa da, her şeyi düzeltecekleri konusunda hiçbir yanılsamaya maruz kalmamıştı.

“Bu bir son nokta değil” dedi. “Sürekli on adım önde olmalıyız. Çünkü böyle bir sistem bile, yeni bir model, insanlar nasıl oynanacağını anlayacaktır, bundan faydalanacaktır. ”