Ünlü YouTuber Hayatını Kaybetti

John Bain

Takma adı TotalBiscuit olan ve özellikle YouTube üzerinde yaptığı oyun içerikli yayınlarıyla tanınan John Bain bir süredir mücadele ettiği rektum kanserine yenik düştü.

Oyun camiasının yakından tanıdığı ve sadeceYouTube üzerinde 2 milyonu aşkın abonesi bulunan TotalBiscuit lakaplı JohnBain, rektum kanseri yüzünden öldü. 23 Mayıs 1984 tarihinde İngiltere’de dünyaya gelen JohnBain, bazıları için oyun kritiği anlamında dünyanın önde gelen isimlerinden biriydi.

Hukuk eğitimi alan Bain özellikle Blizzard oyunları ve Starcraft konusunda uzmanlığı olan bir eleştirmendi. Kendine has bir dili olan Bain, belli şablonlarla hazırladığı YouTube video serileri ile tanınıyordu. Mayıs ayı başında oyun eleştirmenliği işini bıraktığını açıklayan ve ilerleyen kanser yüzünden ailesi ile daha fazla vakit geçirmek istediğini belirten Bain, yine de sınırlı sayıda olsa da içerik üretmeye devam edeceğini ifade etmişti.

Oyun sektörü için büyük bir kayıp olan John Bain‘in ölümü oyuncular tarafından da üzüntüyle karşılandı. Türkiye’de de birçok oyuncu John Bain’in ölümü ile ilgili sosyal medyadan üzüntü mesajları paylaştı.