USB İle Şarj Edilebilen Piller Türkiye’de!

piller

Dünyanın ilk USB ile şarj edilebilen pilleri yakın zamanda Türk tüketicileri ile buluşacak.

Gençpa Teknoloji ve USB ile şarj edilebilen pillerin üreticisi Smartoools ile yapılan iş birliği kapsamında, dünyanın ilk USB ile şarj edilebilen pilleri üretildi.

USB’den 500’den fazla kez şarj edilebilen akıllı piller yakın zamanda Türk tüketicilerine ulaşacak.

Endüstri 4.0’ın gerektirdiği çözümlere odaklanan Gençpa Teknoloji, dünyada ilk kez USB ile şarj edilebilen pillerin üreticisi Smartoools ile iş birliğine gitti. Yapılan iş birliği kapsamında Gençpa Teknoloji, USB’den 500’den fazla kez şarj edilebilen akıllı pilleri Türk tüketiciler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Turuncu ve yeşil olarak iki renk seçeneği sunan piller AA4 ve AA2 türünde dörtlü paketler halinde satılacak. Pillerin şarj süresi toplamda 8.5 saate kadar dayandığı verilen bilgiler arasında. Bilgisayar, powerbank ve priz üzerinden şarj edilebilen piller; fotoğraf makinesi, kumanda, mouse, oyuncak, kulaklık ve elektrikli diş fırçası gibi pille çalışan her eşyada kullanılabiliyor. Akıllı piller, Gençpa Teknoloji’nin e-ticaret sitesi gepasite.com üzerinden de satın alınabilecek.

Konu hakkında Gençpa Teknoloji Grubu’nun Genel Müdürü Ufuk Gürsoy yaptığı açıklamada, “Tüketicilerimizin hayatlarını kolaylaştıran ve akıllı çözümler sunan yeni bir ürünü daha Türkiye pazarına kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın ilk USB ile şarj edilebilen pilini üreten Smartoools iş birliğimiz ile tüketicilerimizin pil sorununa oldukça pratik bir şekilde çözüm olacağız. Bilgisayar, powerbank ve priz üzerinden şarj edilebilen piller, kumanda, mouse gibi pille çalışan tüm eşyalarla uyumlu.

Akıllı piller hem şık hem de pratik çözümüyle tüketicilerin yanlarından ayıramayacakları ürünler olacak. Tüketiciler, 500’den fazla kez şarj edilebilen bu akıllı pilleri uygun fiyat avantajıyla, e-ticaret sitemiz üzerinden de satın alabilecek” şeklinde konuştu.