WhatsApp Ücretli Oluyor!

whatsapp ücretli

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kurumsal kullanım için ücretli hale geliyor. İşte detaylar.

Günlük hayatın en önemli uygulamalarından biri haline gelen WhatsApp, bugüne kadar ücretsiz olarak kullanılıyordu. Ancak kısmen de olsa bu durum değişiyor. Uygulamanın işletmelerin müşterileriyle iletişim kurmaları için hazırlanan WhatsApp Business sürümü ücretli oldu. Buna göre bu servisi kullanmak isteyen şirketler belli bir ücret ödemek zorunda kalacak.

WhatsApp ücretli oluyor!

WhatsApp yavaşlayan kullanımı ve gelir artırma hedefini gerekçe göstererek iş amaçlı hesap açan kullanıcıların ücretlendireceğini açıkladı. WhatsApp Business kullanarak mesaj gönderen şirketler ödeme yapacak. Bu uygulama sayesinde şirketler mesajları önceden planlayabilecek ayrıca gönderim istatistiklerini de takip edebilecek.

WhatsApp mesaj ücreti ülkeye göre farklılık gösterecek

Mesaj ücreti ülkeye göre 0,5 sent ile 9 sent arasında değişecek. Uygulamayı kullananlar, müşterilerine sipariş teslimatı, randevu hatırlatma ya da etkinlik bileti satışı gibi uyarılar gönderdiğinde ücretlendirilecek. WhatsApp‘ın kişisel amaçlı kullanımı ücretsiz olmaya henüz devam ediyor. WhatsApp ile aynı şirkete bağlı olarak hizmet sunan sosyal paylaşım ağı Facebook da ücretsiz bir site olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Ancak Facebook şirketinden yapılan açıklamada kullanıcıların her gün Facebook ve Instagram’da geçirdikleri süreyi takip edebileceklerini ve kişisel olarak belirledikleri sınırları aşmaları halinde bununla ilgili uyarı alabileceklerini duyurdu.

https://www.teknolojioku.com/