WhatsApp’ta Momo Çılgınlığı!

momo

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinde yeni bir tehlike mi doğuyor? İşte Momo çılgınlığı!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinde yeni bir tehlike mi doğuyor?

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyunla olan benzerliği ise Momo, herkesi korkutmaya başladı. Özellikle de Latin Amerika’da yetkililer bu konuda gençleri şimdiden uyarmaya başladı.

Meksika’da polislerinden gelen bilgilere göre bu çılgınlık ilk olarak bir sosyal medya grubunda patlak verdi. Polis birimi tarafından yapılan açıklamaya göre:

“Her şey bir Facebook sayfasında başladı. Bir grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başladılar. Birçok kullanıcı Momo’ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğini söylediler.

Bazıları tehdit içeren mesajlar aldıklarını ve hatta bazıları da kişisel bilgilerinin açıklanacağı konusunda tehdit edildiklerini söylüyor.”

Bu olay kısa sürede Latin Amerika’yı da aşarak Fransa, ABD gibi büyük ülkelere de sıçradı. Hatta İspanya polisi, sosyla medya hesapları üzerinden garip oyun davetlerini görmezden gelmeleri için halkı uyardı.

Polis, #SaçmalıklarıGormezdenGelin etiketi altında, kullanıcılara Momo’dan uzak durma ve aptalca trendlerin WhatsApp üzerinden yayılmasını engelleme çağrıları yapıyor. Ancak tüm bu uyarılara karşın Momonun ne olduğuna ve nasıl ortaya çıktığına dair halen kesin bir bilgi bulunmuyor.

https://www.teknolojioku.com/