WhatsApp’tan Tartışmalar Yaratacak Özellik!

sessize al

WhatsApp’ın uzun zamandır beklenen ”sessize al” özelliği sonunda yayınlandı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Google Play  aracılığı ile Android beta uygulamasını güncelledi. Uygulamanın güncellenmesi ile beraber uzun zamandır beklenen ” sessize al ” özelliği de eklenmiş oldu.

Yeni sessize al özelliği sayesinde artık WhatsApp’ta herhangi bir sohbetten 50’nin üzerinde bildirim aldığınızda sohbeti bildirim menüsü üzerinden sessize alabileceksiniz. Böylelikle sürekli sizi rahatsız eden kişilerden de kurtulmış olacaksınız.

Sessize alözelliğinin kullanılabilmesi için 50’nin üzerinde mesaj alınması zorunlu tutuluyor. Eğer 50 ve altında bir sayıda bildirim alırsanız sessize alözelliğini kullanamıyorsunuz. Grup konuşmalarında bu sınırın zorlayacağını düşünmüyorum ancak bireysellerde sıkıntı çıkabilir. Sonuçta kim size üst üste 50 mesaj gönderebilir?

WhatsApp, sessize alma özelliğini tüm beta kullanıcıların hizmetine sundu. Siz de beta kullanıcılarından biriyseniz Google Play sayfasına giderek uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Ardından geveze arkadaşlarınıza elveda deme vakti…