Yeni Mitte Yeni Ruh

mitte

Mitte, tamamen değişen ekibi, dekorasyonu, mimarisi ve konseptiyle şimdi eskisinden de güzel, eskisinden de keyifli…

Circle Entertainment Group bünyesinde Barış Erdoğdu ve Yusuf Çavdar’ın yatırımıyla, hikayesinde yeni bir başlangıç yapan ve temiz bir sayfa açan Mitte, Karaköy’ün ve şehrin en hip mekanı olmak üzere kapılarını açtı. Dünya mutfağından en çarpıcı lezzetlere rafine yorumlar katan fine dining restoranı, uluslararası festivallerde unutulmaz performanslar sergileyen DJ ve sanatçılara ev sahipliği yapan etkinlik alanı, Sami Savatlı’nın dokunuşlarıyla lüksü konforla buluşturan mimarisi ve tüm yenilikleriyle benzersiz bir dönüş yapan Mitte, “iyi yemek, iyi müzik, iyi ambiyans, iyi eğlence” anlayışı ile tüm ezberleri bozuyor!

İsmini birebir olarak Berlin’in, eğlence ve kültür – sanat anlamında en popüler bölgesinden alan, İstanbul’un tarihi semtlerinden ve kalp noktalarından Karaköy’de varlığını gösteren Mitte, adı ve yeri aynı kalarak, ancak ekibini, dekorasyonunu, konseptini, menüsünü ve eğlence anlayışını tamamen değiştirerek Circle Entertainment Group bünyesinde Barış Erdoğdu ve Yusuf Çavdar’ın yatırımıyla yepyeni bir hikayenin başlangıcına davet ediyor.

Kaliteli lezzet, kaliteli ambiyans, kaliteli hizmet ve servis anlayışı, kaliteli müzik ve kaliteli eğlenceyi tek bir çatı altında sunmak üzere yeni Mitte olarak İstanbul’u selamlayan mekan, sürpriz dönüşüyle önemli bir müdavim kitlesine sahip olacağının ve uzun soluklu bir serüvene başladığının ilk sinyallerini veriyor.

Yeni Mitte ile Damaklarda Lezzet Senfonisi Yaratan Yeni Mutfak Anlayışı!

Yeni Mitte, fine dining restaurant anlayışıyla yarattığı lezzet dünyasında, ağırladığı misafirlerinin ayrıcalıklı keşiflerle buluşacaklarını, dekorasyonundaki inceliklerinden menü tasarımına, dünya mutfağının önde gelen lezzetleriyle oluşturulan çeşitliliğinden, yüksek donanımla dizayn edilen ve konusunda uzman bir ekip tarafından yönetilen mutfağına kadar her detayında hissettiriyor. Yurt dışı deneyimleri ve tecrübeleri ile yeni Mitte’ye yepyeni ve ayrıcalıklı bir lezzet anlayışı kazandıran Executive Chef İrem Esen’in özel yorumlar ve özgün sunumlarla hazırladığı menü Uzakdoğu ve Hint mutfaklarının en seçkin tatlarını içeriyor. Bu lezzetler arasında kahraman etkisi gösteren ve yeni Mitte’nin tat bırakan imzaları arasında öne çıkan, Izgara Tatlı Mısır Togarashi, farklı lezzet içerikleri ve renkleriyle özel deneyimler yaşatan Dim Sum’lar, tavada özenle mühürlenen etle lezzetlendirilmiş, Uzakdoğu’nun vazgeçilmezlerinden Gyoza Beef, sunumu ve lezzet harmanlarıyla iştahları kabartan roll, sashimi, nigiri çeşitleriyle Sushiler, özenle pişirilen ve yasemin çayıyla tatlandırılan Jasmine Tea Smoked Beef Ribs, tam bir lezzet şöleni yaşatan, altın portakallı, kuşkonmazlı, teriyaki sosla harmanlanmış Black Cod, egzotik meyveler ile matchanın en tatlı uyumunu yaşatan Matcha Fondan, mutlaka denenmesi gerekenlerin başında geliyor.

Başarılı Mimar Sami Savatlı İmzasıyla Yeni Mitte, Yeni Ambiyans, Yeni ve Ayrıcalıklı Bir Ruh!

Birbirinden çarpıcı işlere imza atan, başarılı mimar Sami Savatlı’nın titiz çalışmalarıyla yeni bir hikayeye başlangıç yapan Mitte, yeni ruhunu daha ilk adımda yani ön cephesinde ortaya koyuyor. Doğayla ve Karaköy’ün tarih kokan ama bir o kadar da dinamik yaşamıyla bütünleşen bir tasarım anlayışıyla dizayn edilen yeni Mitte’nin girişi minimal şıklığın tüm cazibesini ahşap dokularla öne çıkarıyor. Yüksek tavanlı iç mekanın ferah ve geniş alanı, doğal yeşil bitkiler, pirinç, krom, bakır, mermer ve ahşap detaylarla zengin bir görünüme kavuşuyor. Ayrıcalıklı anlarını daha da özel kılmak ve konforu en üst seviyede yaşamak isteyenler için oluşturulan VIP Lounge alanındaki oturma grupları ve özel bar alanı yeni Mitte’nin alametifarikaları arasında kendini belli ediyor. Yağlı boya soyut tablolardan oluşturulan tavan, adeta mekanın sanata saygı duruşunu resmediyor. Kırmızı, siyah, beyaz ve gri tonlarının hakim olduğu, güçlü tasarım öğelerinin ağırlıklı kullanıldığı; “Sade, doğal, minimal ve lüks” olarak yepyeni bir yüze kavuşan Mitte, gündüzden geceye uzanan en keyifli anların yaşandığı çarpıcı mimarisi ile alanında örnek teşkil ediyor.

Gecelere Renk, Eğlence Anlayışına Kalite, Karaköy’e Özgün Bir Ruh Geliyor; İstanbul’un Ritmi Yeni Mitte ile Değişiyor!

Yeni Mitte, dekorasyonu ve lezzetlerindeki iddiasını müziğinde ve etkinliklerinde de ortaya koyuyor. Ağırlamaya hazırlandığı birçok sanatçı ve DJ ile ilklerin öncüsü olma iddiasındaki yeni Mitte, kaliteli eğlence anlayışının kapılarını aralıyor. “Kaliteli müzik, kaliteli eğlence” bütünlüğünde, yerli – yabancı dünya çapında isimleri ağırlayan yeni Mitte, gecelere renk, eğlence anlayışına kalite, Karaköy’e özgün bir ruh getirmekle kalmıyor, İstanbul’un ritmine de yeni bir yön veriyor.

Yeni Mitte, ağırladığı misafirlerine, unutulmaz lezzet deneyimleri, benzersiz müzik keşifleri, ayrıcalıklı bir ambiyans ve her anı, tatlı bir gülümsemeyle akla gelen ayrıcalıklı hatıralar sunuyor!

Adres: Kemankeş Mahallesi, Necatibey Caddesi,

No. 66 / A, Karaköy – İSTANBUL