YouTube Premium Türkiye Sayfası Açıldı

YouTube Premium

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı reklamsız ve bazı özellikler eklenmiş servisi YouTube Premium’un, Türkiye sayfası açıldı.

YouTube’un reklamsız içerik izleme, arka planda çalıştırma ve video indirme özelliği bulunan YouTube Premium (eski adıyla YouTube Red) servisi kullanıma sunuldu. Yeni servise YouTube Music ve Originals desteği de geldi! YouTube Premium fiyatı ve içeriği de belli oldu.

YouTube Premium kullanıma sunuldu

YouTube, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Güney Kore, Avusturya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve İngiltere gibi ülkelerde Premium servisini kullanıma sundu. Bununla birlikte, YouTube Music servisi de kademeli olarak kullanıma açıldı!

YouTube Premium Türkiye sayfası da açıldı

YouTube Premium ve YouTube Music servisi, çok sayıda geliştirilmiş kullanım özellikleri ile kullanıma sunuluyor. Türkiye sayfası da açılan YouTube Premium’a girmek istediğinizde ise “Henüz burada kullanılamıyor” ifadesi ile karşılaşıyorsunuz. Özelliğin önümüzdeki dönem kullanıma sunulması bekliyoruz.

YouTube Premium ne gibi özellikler sunuyor?

YouTube Premium servisinin getirdiği en önemli özellik, reklamsız ve internetsiz kullanım desteği. Bu servise abone olan kullanıcılar YouTube videolarını reklamsız ve internetin olmadığı durumlarda da izleyebilecek. Videoları kaydet özelliği sayesinde, daha önceden indirilen videolar, internetin olmadığı yerlerde de izlenebilecek. İndirilen videoları 30 gün boyunca cihazınızda saklayabileceksiniz.

Arka planda YouTube keyfi

Arka planda YouTube desteği, Premium abonelik ile hayata geçiyor. Başka bir uygulamayı kullanırken veya ekran kapalı durumdayken, YouTube içerikleri izlenebilecek. YouTube Music servisi de Premium ile sunulan önemli yeniliklerden biri oldu. Video servisinde olduğu gibi, YouTube Müzik ile birlikte, reklamsız ve internet olmadan müzik dinleme özelliği de sunulacak. Arka planda oynatma da, bu servis içinde yer alıyor.

YouTube Orginals de geldi

Aralarında, Cobra Kai, Impulse, F2 Finding Football veThe Sidemen Show gibi dizilerin yer aldığı YouTube Originals dizileri de Premium hesap kapsamında yer alacak.

Youtube Premium fiyatı ne olacak?

Premium fiyatı, tekli ve aile hesabı olarak iki farklı paket olarak sunulacak. 3 aylık ücretsiz YouTube Premium aboneliklerin fiyatı tekli hesap için ayda 11.99 dolar, aile hesabı içinse 17.99 dolar olarak açıklandı.Servis Türkiye’de kullanılmadığı için fiyatların nasıl olacağı konusunda net bilgi yok. Ancak tam karşılığı olmasa da Netflix aboneliklerinin ayda 15.99 TL’den başladığını belirtelim.