GENÇ GÜZEL VE RENGARENK “EYLEM ŞENKAL”

Röportaj: Cenk ERDEM

Fotoğraflar: Yeşim Mutlu

Türkiye’nin, başarılı bir milli voleybolcu ve sonrasında da başarılı bir model olarak özellikle ünlü Best Model yarışması ve Malezya’da ve Kore’de aldığı “Dünyanın En İyi Mankeni” unvanlarıyla tanıdığı Eylem Şenkal televizyon programlarında parlayan sunucu kimliğini özel gecelere ve organizasyonlara taşıyarak eğlence dünyasındaki renkli kariyerini sürdürüyor. Eylem Şenkal oyuncu kimliğiyle dizilerde, sinemada ve tiyatroda parlarken sporcu kimliğini de asla bırakmıyor. Eylem Şenkal tüm koşuşturmaları içinde bir yandan da sporculara koçluk yaparak kariyerine zenginlikler katmaya devam ediyor. Sadece eğlence dünyasının ünlü ve güzel yıldızlarından biri olarak değil, aynı zamanda sporcu bir genç kadın olarak Eylem’le kadınlar, spor, güzellik sırları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Modellik geçmişiniz düşünülecek olursa, günlük hayatınızda modadan ne kadar çok yararlanıyorsunuz?

Açıkçası çok da modayı takip eden biri değilim. Modelliğin getirmiş olduğu avantaj moda tasarımcılarıyla arkadaş olmak. Özel gecelerde çok yardımcı oluyorlar. Günlük yaşamda sade ve rahat kıyafetleri tercih ediyorum. Örnek verecek olursam; kot, atlet ve bu basit kombinasyonu ilgi çekici kılacak renkli bir ayakkabı ile patlatmak hoşuma gider.

Voleybolu bıraksanız da sporu bırakmış olamazsınız; formunuzu korumanıza sizce en çok neler yardımcı oluyor?

Amatör de olsa voleybol oynamaya devam ediyorum. Genelde yürüyüş yapıyorum. Az ve sık yemek yiyorum.

[metaslider id=3648]

Genç bir kadın olarak siz güzelliğiniz için neler yapıyorsunuz?

Güzellik göreceli bir kavram gerçi fakat hem içerden hem dışarıdan beslemek gerekir diye düşünüyorum. Epey okuyup araştırmalı, günden güne gelişmeli, lisan öğrenmeli, farklılıkları takip etmeli, araştırmalı. Birçok farklı konuda bilgi sahibi olmalı. Fiziksel açıdansa ülkemizin en güzel kültürel geleneğinden 15 günde bir hamama giderek faydalanılmalı, spor yapmalı, sağlıklı yiyeceklerle beslenilmeli. Psikolojik açıdansa her şeyin olumlu ve öğretici tarafına bakmalı. Benim güzellik anlayışımın bir kaç başlığı bunlar.

Çok farklı birçok mesleği yürütürken, “asla yapmazdım” dediğiniz bir meslek var mı?

Doktor olamazdım. Öyle bir metanete sahip değilim. Savaş muhabiri olamazdım. Rutin yapılan (Memur, fabrika işçiliği, bankacı) gibi kendini tekrarlayan işleri yapamazdım.

En İyi Model unvanları da olan güzelliği tescillenmiş bir kadın olarak sizce çekici bir erkekte hangi özellikler olmalı?

İnsan hitabeti hoş, karizmatik, özenli, iyi bir yönetici olabilmeyi başarabilen, bir konuda uzmanlığı olan, durum yönetimi, insan yönetiminden anlayan, spor yapan, seyahat etmeyi seven, uzun boylu, esprili, eğlenceli, zevk sahibi, yaşam ve doğa sevdalısı güçlü bir erkekten etkilenirim.