Leyla ile Mecnun 13. Baskısı İle Raflarda! 

leyla ile mecnun

“Belki başka bi’ zaman, başka bi’ yerde. Sonuçta yarım kalan her şey tamamlanmaya muhtaçtır.”

Geçtiğimiz aylarda Küsurat Yayınları tarafından yayımlanan Leyla ile Mecnun, yüzbinlerce okura ulaştı ve yeni baskısıyla raflarda yerini aldı. Burak Aksak’ın kaleme aldığı ve bir “ilk kitap” olma özelliği taşıyan Leyla ile Mecnun yayımlandığı günden bu yana okurlardan büyük beğeni topladı.

“Hayat zor, hayat acımasız. Ben de isterdim geçmişimden koşar adım kaçıp, yepyeni başlangıçlara doğru yelken açmayı. Ama ayağımda annemin terlikleriyle en fazla bakkala kadar gelebildim.”

Yayınlandığı dönemde IMDB listesinde en iyi 50 dizi arasına giren, hepimizi ekrana kilitleyen, bir yandan kahkahalar attırıken öte yandan içimizi sızlatan Leyla ile Mecnun, sevenlerini bu kez farklı bir hikâyeyle karşılıyor.

“Aklımdaki Finali Bu Kitapta Yaptım”

Leyla ile Mecnun, Ben de Özledim, Bana Masal Anlatma, Sen Kiminle Dans Ediyorsun, Kara Bela, Dede Korkut Hikâyeleri gibi dizi ve filmleri ile tanıdığımız Burak Aksak, Mecnun’un yarım kalan hikâyesini, asıl finalini yapmak istediği şekilde bu kitapla okurlarına aktarıyor. Kitaba dair yola çıkış serüvenini ise şu sözlerle açıklıyor: “Senaryoyu yazarken ‘şuraya bağlasam’ dediğim bir final vardı, dizi düşündüğüm finalle bitmedi, kitapta o finali yaptım.”

“Bir Yanımız Çöl Bir Yanımız Deniz…”

“Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz… Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”

Leyla, Mecnun, Aksakallı Dede, Baba İskender, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Hırsız Yavuz, Gözlüklü Çocuk Kaan, Yedek Kamil bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor.
Mecnun bu sefer Leylası’na kavuşabilecek mi? Yoksa yine çöllere mi düşecek?
Hâlâ o gemiyi bekleyenlerin, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak “seni seviyorum” diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun, 13. baskısıyla sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

“Okurların Gözünden Leyla ile Mecnun”

@huzur.kitapta: Kitap gerçekten aşırı komik, abartmıyorum bakın. Kitabı elimden bırakamadığım için toplu taşımada okuduğum zamanlar oldu. Bu esnada kendimi tutamayıp deli gibi güldüğüm de oldu. Diziyi izleyip okuyanlar “Her şey gözümde canlandı,” diyor, ben izlememiş olmama rağmen gözümde canladı. Günümüz ağzıyla yazılmış, çok eğlenceli bir roman, oldukça akıcı ve zevkli. Okumadan geçmeyin.

@kisabitemas: Okurken kulağınızda oyuncuların sesinin yankılandığı, hüznün ve mutluluğun bir arada olduğu, farklı olacağına büyük bir umutla inanıp hep aynı sonun yaşandığı, kendi çölünde kaybolanların, çölün kendisi olanların kitabı… Bir taraftan sonunu merak edip, bir an önce bitirme isteği, diğer taraftan bitmemesi için verilen uğraş. Altını çizmek isteyeceğiniz cümlelerle dolu olan kitap için en sevdiğimiz yazarlardan Burak Aksak’a teşekkürlerle.

@melatisbooks: Kargo gelince kitabı içinden çıkarıp bağrıma bastım, şaşırmayın gerçekten bağrıma bastım. Sonra onu ellerimde hissettim, kapağını inceledim. Kapağın “Bir yanımız çöl, bir yanımız deniz” demesi başlı başına buruk bir tebessümdü. Sonra Burak Aksak’ı Selçuk Aydemir’in dilinden dinlemesi daha en baştan kahkahaydı. Başladım kitabı sesli sesli okumaya. Bir ara fark ettim ki dizideki karakterlerin kendilerine has konuşma tarzlarıyla okuyorum ve sanki kendi kendime bir sinema filmi çekiyorum. Kendime güldüm.