Tarihin Unutulmaz Aşkları

Tarihin Unutulmaz Aşkları

Tarihin Unutulmaz Aşkları

Ün, Aşk ve Diğerleri

Nihan Bayram, ‘ Ün, Aşk ve Diğerleri ’ kitabında sanat, siyaset ve tarihte yerini almış ünlü figürlerin aşk hikayelerini kaleme aldı. Cleopatra’dan, Marilyn Monroe’ya, Simone de Beauvoir’e kadar pek çok ismin ilişkilerini, bilinmeyen yönleriyle anlattı.

Kitapta; Cleopatra’nın Caeser ve Marcus Antonius’la olan ilişkisi, Hürrem ve Kanuni’nin aşkı, geride sayfalarca mektup ve tablo bırakan Frida Kahlo-Diego Rivera; Tomris Uyar-Cemal Süreyya-Turgut Uyar ve Edip Cansever, John Lennon ve Yoko Ono, mavi gözlü dev Nazım Hikmet’in Piraye ve Vera aşkları, Grace Kelly ve Prens Rainier birlikteliği, Lady Diana Spencer ve Prens Charles’ın evliliği gibi unutulmaz aşk hikayeleri bulunuyor.

Kitabın önsözünü yazan Mehmet Yılmaz “Romanlardaki kurgusal aşk ile yaşanmış aşklar arasında büyük paralellikler bulunduğuna şaşıracaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda o büyük insanların yaşadığı aşklar ile sizin yaşadığınız aşk arasında şaşırtıcı benzerlik olduğunu göreceksiniz. Çünkü aşkta şöhretli – şöhretsiz ayrımı yok.” diye okuyucuya sesleniyor.