Masallardaki İnsanlar Gerçekten Sonsuza Kadar Mutlu Mu Yaşadı?

yedi gece masalları

Güray Gürsel’den Yedi Gece Masalları: Masallardaki İnsanlar Gerçekten Sonsuza Kadar Mutlu Mu Yaşadı?

Güray Gürsel’in hepimizin bildiği ancak sonunu sorgulamadığı masallara farklı bir yaklaşım getirdiği ilk kitabı Yedi Gece Masalları, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda…

Gökten düşen üç elmadan sonra hiç haber alamadığımız masal kahramanlarının başına sonrasında neler gelmiş olabilir? Masallarda göz ardı ettiğimiz kahramanların da bir hikâyeleri olabilir mi? Aslında belki de masallarda anlatılan dönemde yaşadığımızı, belki de hepimizin birer prens veya prenses olduğumuzu düşündüren sıra dışı yedi öykü yazan Güray Gürsel, aslında çocukluğumuzdan beri bildiğimiz ama sonrasında hiç sorgulamadığımız masallara farklı bir yerden bakıyor.

Bu kitapta bilmediğiniz bir masal yok, bildiklerinize farklı bir yerden bakış var. Fareli köyün kavalcısı gerçekten köyü tüm farelerden kurtardı mı? Rapunzel prensine kavuştuktan sonra neler oldu? Külkedisi’nin hikâyesini prens sonradan dinlemek istemedi mi? Peki Kurbağa Prens gerçekten prensesin onu öpmesini istiyor muydu?

Hepimizin şu an harikalar diyarında olduğunu düşündüren Güray Gürsel ilk masalını ise “Uyuyamayan Güzel” için yazdı:

“Her adam okuduğu masalların prensidir ve ben de iyice kendimi bir prens gibi hissetmeye başlamıştım. Babanız kral değilse veya ejderhalarla dövüşerek tacı alabileceğiniz bir devirde yaşamıyorsanız kendinizi prens gibi hissettirecek tek şey aşktır.”

Güray Gürsel’in Yedi Gece Masalları kitabı kitabevlerinde ve inkilap.com adresi üzerinden satışa sunuldu.

Güray Gürsel

1976 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu üç ayrı şehirde okudu. Afyon’da liseyi bitirdikten sonra Osmangazi Üniversitesi Matematik bölümünü kazandı fakat ikinci yılın sonunda başarısızlık nedeniyle okuldan atıldı. Bir süre çeşitli mekânlarda müzisyenlik yaptıktan sonra Eskişehir’den Bodrum’a giderek orada çalmaya başladı. Daha sonra müziği bıraktı ve Gökova-Akyaka’ya gidip babasının işlettiği otelde ona yardımcı oldu. 2006 yılının sonlarında İstanbul’a tatil için gelip tesadüfler sonucu Levent Semerci ile tanışarak Creavidi film şirketinde işe başladı. Altı yıl burada ses kayıt ve dizayn işleri yaptı. 2008 yılında Twitter’da “burusvilis” ismiyle yazmaya başladı ve bu süreçte Habertürk Blog yazarlığı yaptı. Yaklaşık iki yıl boyunca Power FM’de Power Morning Team için Twitter gündemini yorumladı. Yazarlığa GQ Türkiye ve Glamour Türkiye’de devam ederken bir süre önce “Burusvilis Company” adında markalarla sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir proje şirketi kurdu. Fatma Turgut’un menajerliğini de yapan Güray Gürsel evsiz ve bir kız abisidir.

Arka Kapak Yazısı

Bu kitabın yazarı her masala bir gece ayırmanızı tavsiye eder.

Yedinci gecenin sonunda gökten düşen üç elma da sizindir…