“Serdar Başkan İle Bilim Makinesi”: İlgi Çekici 99 Soruda Hayat Ve Bilim

bilim makinesi

OHA Diyorum ve YAPYAP adlı YouTube kanallarındaki videolarıyla çok sevilen ve takip edilen Serdar Aksu, namı diğer “Serdar Başkan”dan, 99 soru ve ilginç cevapla sayfaların arasında müthiş bir bilim serüveni! 20 Nisan’da hep kitap’tan çıkacak Serdar Başkan ile Bilim Makinesi: 99 Soruda Hayat ve Bilim, her yaştan popüler bilim meraklılarıyla buluşacak!

Gün içinde sürekli göz kırpıyoruz ama nedenini biliyor muyuz bu istemsiz hareketimizin? Ya da soğan doğrarken neden gözyaşlarımıza engel olamadığımızı…

Gözümüz gibi sevdiğimiz kedilerimizin girdikleri kutularda çekilmiş yüzlerce fotoğraf var. Neden o kadar çok seviyorlar kutuları? Peki, bu sevimli yaratıkları nasıl evcilleştirmiş olabiliriz?

Uzay konusuysa alabildiğine soru dolu. Her gün yeni açıklamalar, yeni keşifler yapılıyor. Tamam, belki hepsine yetişemiyoruz ama nasıl koktuğunu bilsek fena olmaz mı? Ya da onca yıldıza rağmen neden hâlâ karanlık olduğunu…

Soruların sonu yok ama bir yerden başlamak gerek. İşte OHA Diyorum ve YAPYAP adlı YouTube kanallarında tanıyıp sevdiğimiz Serdar Aksu, yani bizim Serdar Başkan bize tam da bu fırsatı veriyor. Serdar Başkan ile Bilim Makinesi, seçilen 99 soru ve ilginç cevapla sayfaların arasında müthiş bir bilim serüveni yaşatıyor.

Evren çok geniş, sorular sayısız, cevaplarsa her zaman ilgi çekici! Eh, o zaman çalışsın bakalım Bilim Makinesi…

Serdar Başkan ile Bilim Makinesi: 99 Soruda Hayat ve Bilim, 20 Nisan’dan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.