Bu Oyuncaklar Uyku Kaçırır

Jpeg

Lüks nedir? Kişisine göre cevabı değişir ancak sayfalarımızda yer verdiklerimiz çok da yoruma açık değil. Çoğu insana göre lüks ve şımarıklık yapmak isteyenlere pahalı oyuncaklardan oluşan listemiz bazılarının uykularına girebilir.

DEĞME KEYFİME

Teknolojinin dibine vurmuş olan bir televizyon. Bang & Olufsen firması tarafından tasarlanan bu televizyon açıldığında sizin oturma şeklinize ve yükseliğinize göre televizyon da ona göre şekillenir. Eğer alçakta oturuyorsanız televizyon da otomatik olarak aşağıya doğru hareket eder. 10 inçlik hoparlörleri sayesinde izlediğiniz yayının sesini maksimum seviyede hissedersiniz.

Bang-&-Olufsen-BeoVision-4-103-on-motorised-floor-stand-with-BeoLab-10-center-speaker-and-BeoLab-5-as-rear-speaker-3840x2160-001

Fiyat: 135.000 dolar

SAAT DEYİP GEÇMEYELİM LÜTFEN

Christophe & Co firması, akıllı saatlere farklı bir bakış açısı getirdi. Araba tutkunları Pininfarina ismini biliyordur ancak bilmeyenler de olabilir bu yüzden sizlere tanıtmak istiyorum. Pininfarina, İtalyan tasarımcı çizdiği araba modelleri ile ismini duyuran biri. Ferrari modellerinin çoğunda imzası bulunan bu isim, Christophe & Co firması ile ortak lüks bir saat tasarlamışlar. Ve bu saati elmas ile süslenmiş, altınla kaplamışlar.

Fiyat: 149.000 dolar

8837-aleksandr-bernhard-discusses-taking-mens-haute-jewellery-to-the-next-level

HARRY WİNSTON “PREMİER MONKEY” TASARIMI

Toplamda sadece 8 adet üretilecek olan bu saate, “Harry Winston Premier Monkey” ismi verilmiştir. Son senelerin modası olan rose gold yani pembe altından yapılmış olan kasasının üzerine 18 karat kristal ve toplamda 2.32 karata ulaşan mükemmel kesim 57 adet elmas ile süslenmiştir. Bileği acıtmaması için saten kordon kullanılmıştır. 30 metreye kadar su geçirmediği ispatlanmıştır. Saat kolunuzun hareketi sayesinde güç sağlıyor ve 48 saate kadar bu enerjiyi muhafaza edebiliyor. Fiyatı henüz belli değil ama bu yüksek bir fiyat istenmesi olası. Sebebi ise üzerindeki değerli taşla ve altın kaplanmasından dolayıdır.

a1961952

MAİSON VALENTİNA TASARIMI OLAN LÜKS BANYOLAR

Maison Valentina, İngiltere ve Amerika olmak üzere sadece 2 tane mağazaları bulunmaktadır. Bu firma tamamen lüks banyolar tasarlamak amacıyla kurulmuş bir şirket. Tasarımları arasında, küvetler, lavabolar, banyo aksesuarları, aynalar, dolaplar, koltuklar, sehpalar bulunmaktadır. Ürünlerinin genel hattı siyah ve beyaz renklerin içersinde altın veya pirinç kullanılarak tasarlıyorlar. Tasarladıkları ürünlerin internet üzerinde fiyatları bulunmamaktadır. Almak istediğiniz ürün için firmaya bir mail gönderiyorsunuz ve onlarda sizlere fiyatını bu şekilde söylüyor.

Jpeg
Jpeg

SWAROVSKİ KRİSTAL KAPLI

Bir araba aksesuar dizaynırı olan Garson tarafından yapılan tasarım otomobilde, 300.000 iri kristal taşı bulunuyor. Harika bir çalışma olan swarovski taşlı Mercedes’ten, biri altın bir diğeri de gümüş rengi olmak üzere iki adet üretilmiş. Hem araba hem de taşlar mükemmel olunca, tasarımın değeri 4.8 milyon dolar olarak belirlendi. Ve Swarovski firmasının başka markalarla ortak yaptığı çalışmaların en pahalısı olma unvanını kazandı.

20160115170536

KRİSTAL MYRİAD, Jİ XİANG

Sınırlı sayıda üretilen swarovski taşlı heykel, başarılı dizaynır Heinz Tabertshofer tarafından tasarlanmıştır. Bir çift sazan balığının havaya doğru sıçrayışının şekillendirildiği heykel, zarif bir tasarım ürünü. Işıl ışıl parıldayan balıkların altında, mavinin bütün tonlarını içinde barındıran, harika boyanmış kristalden dalgalar var. Sazanların bolluk ve refah getireceği düşünülen bir Çin inanışından ilham alınarak üretilmiş heykelden ise yalnızca 300 adet bulunuyor.

Fiyat: 24.385 dolar

original

RAHATINIZA BAKIN

Şehir hayatının getirdiği yorgunluk ve stresten kurtulmak için sıcak bir suyun içerisine kendimizi bırakıp, ayaklarımızı uzatarak rahatlamanın hayalini hepimiz kurmuşuzdur. Jacuzzi firmasının J-480 modeli, bu hayalleri bir adım öteye taşıyor. Etkileyici bir şelale efekti, Clearray su arıtma sistemi, high end J-1000 stereo ses sistemi, ışıklandırmayı ve ısıyı ayarlamak için kontrol paneli ve iPod ünitesi, J- 480’in özelliklerinden sadece birkaçı. Aroma terapi, yumuşak küvet yastıkları ve müzik sistemi ise Jacuzzi’nin rahatınıza rahatlık katacak, size evinizde Spa keyfi yaşatacak diğer özellikleri. Kendinizi J- 480’nin içine bırakıp, bu zevki yaşamanın bedeli ise daha çok cebinizle alakalı.

Fiyat: 18,000 $

Jacuzzi J-480