Dekorasyon Trendleri

Nude’ün önerileri ile 2020 yılında yaşam alanlarınızı baştan yaratabileceğiniz yepyeni tasarım trendlerine göz atmak ister misiniz? Bu yıl doğadan ilham alan motifler, zamansız formlar ve sürdürülebilir malzemeler içeren çağdaş çizgiler iç dekorasyonlara hakim olacak.

Minimalizmin yükselişi

Zanaat ve geçmiş duygusu ile bütünleşen, yaşamın kendisinden ilham alan minimalist tasarımlar, 2020 iç dekorasyon trendlerine hakim olacak. Böylece daha azını ama daha iyisini satın almayı benimseyen bir felsefenin tasarım dünyasını etkisi altına aldığını göreceğiz. El yapımı ve kusurları kucaklayan tasarımlarla doğayı kutlayan formlar öne çıkacak.

Yeni trend: Japonların Wabi-Sabi felsefesi

Wabi-Sabi, kusurlu güzelliğin daha estetik olduğunu savunan, gösterişsiz, basit bir yaşam tarzını benimseyen bir Japon felsefesidir. Wabi’yi “yalın şıklık”, Sabi’yi ise “kusurlardan keyif almak” şeklinde tanımlayabiliriz. Bu felsefenin temeli, doğallığı objeler ve süreçler dahil yaşamın her alanında benimsemektir. “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Nude koleksiyonlarında siz de Wabi – Sabi tarzına uygun tasarımlar bulabilirsiniz.

Doğadan ilham alan iç mekanlar

Çevremizin tehdit altında olduğu bir dünyada, ileri görüşlü tasarımlar, malzemeler ve dokular doğanın gücüne uyarlanıyor ve doğa ile sinerji içinde çalışmaya odaklanıyor. Şehir hayatının yoğunluğu, iş stresi ve teknolojinin hayatımızın tüm alanlarında etkisini hissettirmesi sonucu tüm dünyada doğaya dönüş akımı etkisini hissettiriyor. 2020’de yeşilin, kahverenginin her tonunun ve ahşabın evlerimize konuk olacağı bir dönem yaşayacağız. Doğadan ilham alan motifler, zamansız formlar ve dokunsal yüzeyler oldukça trend olacak. Kaya oluşumları ve okyanus derinlikleri gibi doğadan esinlenen tasarımlar ön plana çıkacak. Sıvı formlar; mermer efektler, bulanık pigmentler ve kireçli yüzeylerle birleşecek. Evlerde konfor arayışı artacak ve uzun ömürlü, sürdürülebilir malzemeler içeren çağdaş çizgiler önem kazanacak.