Design İstanbul İçin Geri Sayım Başladı

Tasarım dünyasının Türkiye’deki en büyük etkinliği olan Design İstanbul, bu yıl da tasarım endüstrisinin ikonlaşan isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor.  Tasarım çevreleri tarafından“Rock Yıldızı” olarak anılan Stefan Sagmeister, 2013 yılından sonra ikinci kez Türkiye’ye gelecek.

Design İstanbul, 5. Yaratıcı Endüstriler ve Tasarım Tedarikçileri Fuarı ve Konferansları, TG Expo tarafından 13-15 Nisan 2017 tarihinde Hilton İstanbul Convention&Exhibiton Center’da gerçekleştirilecek.

Design İstanbul etkinlikleri kapsamında Türkiye’ye gelecek olan Stefan Sagmeister, kendi mutluluğunu ve mutluluğa bakışını çalışmalarıyla sorgulayan çok yönlü bir sanatçı. Grafik tasarımcısı kimliğinin yanında, insanların uzak durduğu konulardaki çarpıcı tespitleri ve imajlarıyla marjinal bir yaklaşım sergileyen Sagmeister, 4 yıl önce  “tasarımı ve mutluluğu” sorguladığı konferansıyla büyük ilgi çekmişti. Yeniden “mutluluk mesajı” vermek için İstanbul’a gelecek olan Stefan Sagmeister, birçok başarılı tasarımının yanında LouReed, The Rolling Stones, David Byrne, Aerosmith, OK Go, Pat Metheny gibi isimler için de albüm kapaklarını da tasarlayarak büyük hayranlık uyandırmayı başardı.

Tasarım Dünyasının Kalbi İstanbul’da Atacak

Tasarımı, fonksiyonel bir şekilde üretilebilir, hayatın her alanına nüfuz edebilir şekilde kullanan markaların yer alacağı Design İstanbul, tasarımcı düşünce kavramının farkındalığını arttıracak konferanslar ayağında tasarım ile markalarına değer katan yaratıcı endüstri temsilcilerini de buluşturacak.  Aynı zamanda iletişim ağı platformu ile de katılımcılar ve alıcılar için verimli bir görüşme alanı yaratacak.

Rusya’dan da 50 mimarın katılacağı ve Rusya Mimarlar Odası Başkanı’nın da bir konferans vereceği Design İstanbul’da ayrıcaBora Aksu, Derin Sarıyer, Gökhan Avcıoğlu, Hakan Gürsu, Sedat Öztürk, Sinem Altan ve Begüm Tüzemen gibi tasarım dünyasına yön veren önemli isimler de yer alacak.