Emir&Ceren Benderlioğlu – Cesur Bir Rol Sonrası Birbirimizi Pohpohlamak Zorundayız

Aynı evin içinde yaşıyorlar, çocukları var, aynı dizi setini paylaşıyorlar, aynı sinema filminde oynuyorlar ve bunu süper bir dengede içinde, birbirlerini çok güzel taşıyarak yapıyorlar. Emir ve Ceren Benderlioğlu’dan bahsediyorum. Bu güzel ve eğlenceli çift mutfağımıza girerse nasıl olur dedik; yemekleri Emir’e kitleyip, Ceren ile bir güzel kahvemizi yudumladık. İlişkileri, aynı sektörde olup nasıl sağlıklı ilişki yaşanabileceği ve bu ay beyaz perde de seyirci ile buluşacak olan “Aman Reis Duymasın” filmlerini konuştuk.

Farklılıklarıyla birbirini tamamlayan bu güzel çiftin, mutfağımızdan çıkan kareleri ve tatlı sohbeti buyrunuz sizlerle efendim…

Kaç yıldır evlisiniz?

C. B: 2010 yılından beri evliyiz.

7 seneyi atlattıysanız daha da boşanmazsınız, uzmanların yalancısıyım.

C. B: Tövbeler olsun. Biz olumsuz hiçbir şeyi aklımıza getirmemeye çalışıyoruz.

Evde yemekleri kim yapıyor?

C. B:Aslında evde düzenli yemek yapma durumumuz olamıyor maalesef. Çünkü genelde sette oluyoruz. Eğer evdeysek çalışmıyorsak, zeytinyağlılar, pilav, salata, tatlıları ben yapıyorum. Geriye kalan et yemekleri ve baklagilleri Emir yapıyor.

E. B: Ben her yemeği yaparım ya… Ama yemeği keyif için yapıyorum. Ailenin karnını doyurmak için mutfağa ben girmiyorum. Yemek yaparken stres atıyorum.

Nasıl bir ailesiniz?

C. B: Eğlenceli bir aileyiz bizim evde en olgun kişi 6,5 yaşındaki kızımız Nur. Evde herkesin hobi alanları var. Mesela Nur’un hobi alanlarıresim, bilgisayar oyunları, piyano, dans. Emir’in kendine ait bir odası var animasyon filmler yapıyor. Şimdi 3 boyutlu görsellerle çalışıyor. Ben de ata biniyorum spor yapıyorum. Haliyle biraraya geldiğimizde birbirimize anlatabileceğimiz, katacağımız şeyler oluyor.

Evde otorite kim?

E. B: Kesinlikle Ceren.

Kim kimi tavladı?

E. B: Benim bir restoranım vardı. Bir gün Ceren oraya geldi müşteri olarak, sonra gitti. Ayrılık dizisinde sette karşılaşınca haa o kız bu kızmış ve ben bu kıza aşık olmuşum dedim. Ama sonrasında o beni tavladı. Sonra ayrılık dizi setinde ki hareketlerini dünya alem biliyor Ceren. J Bağıra çağıra telefon numaralarımı istemeler falan… Yalan mı?

C. B:Ben çocukluğumdan beri Ankaralı birisiyle evlenmek istiyordum. Dedim bulmuşum Ankaralı bir civan. Şaka bir yana, inanılmaz sahiplenici tam bir aile insanıydı. Bizim sektörde de, aslında dışarıda da böyle bir insan bulabilmek o kadar zor ki. Birbirimizin aynası gibiydik. Yansıttık birbirimizi. Gözünün içerisinde bir şey gördüm ben evet bu gözlerde kaybolabilirim dedim.

E. B: Doğru diyorsun bulmuşsun saf delikanlıyı tabii.

Aynı sektörde iş yapıyor olmak ve ait olduğunuz dünyada bir evlilik yürütmek sizi zorlamıyor mu?

C. B:Sektör ile ilgili çok bir şey söyleyemeyeceğim çünkü biz sektörün dışında yaşamaya çabalıyoruz.Bizim gittiğimiz kafeler, kitap aldığım yer bellidir. Mahalle kültüründe yaşamaya gayret gösteriyoruz. Zaten birçok kişi de normal yaşıyor sadece bazıları her şeyini insanların gözüne sokmayı tercih ediyor ve öyle yaşıyorlar. Buda bir PR çalışması aslında. Bu bir seçim, bir tercih.

E. B: Bu konuyla ilgili en iyi örnek biziz. Çünkü biz aynı sektörde çalıyoruz. Evlendikten sonra bu paylaştığımız beşinci setimiz. Gençlere tavsiyem; işlerini iş yerinde bıraksınlar. Bazı oyuncu arkadaşlarımla biraraya geldiğimizde ben bunalıyorum. Çünkü sürekli sektörde ne olmuş o yönetmen ne yapmış bunu konuşuyorlar. Zaten bizim çalışma saatlerimiz haftanın 5-6 günü, günde 15- 20 saat. İşten çıkınca iş ile ilgili konuştuğumuz zaman insanın geriye bir hayatı kalmıyor. Yoksa sağlıklı kalınamaz.

Şuan reyting rekortmeni bir dizide oynuyorsunuz. İnsanların size sürekli sokakta ilgi göstermesi ve beğenilmek egosal sıkıntılar yaratıyor mu?

C. B: Bu insanın kendini bilmesi, aile yapısı, alt yapısı, eğitimi ile alakalı bir durum. Bunlar tam ise senaryodan çıkıp normal hayatınızı yaşarsınız.

E. B: Set ortamı çok yoğun, hummalı bir çalışmanın var olduğu bir ortam. O ortamı, ışıkçıyı, çay servis eden kişiyi ve bu insanların çalışma ortamlarını görüp, buna rağmen bu insanlara ego yapan kişi hastadır, gidip tedavi görsün. Ben bunu hep söylüyorum: iyi oyuncu, iyi yönetmen, iyi müdür değil, önce iyi insan olunmalı. Ama tabii bizden de biraz egolu olmamızı bekliyorlar, buda ayrı bir konu.

C. B: Çünkü egosu yüksek olan bir insanı daha çabuk kandırabilir ve kolay yönetebilirsiniz.

Birbirinize Türkan Şoray kuralları uyguluyor musunuz?

C. B:Öyle kurallarımız yok.Cesur bir sahne çekiyor olmam için senaryonun nasıl olduğu, yönetmenin, yapımcının kim olduğu çok önemli. Sahne benim için ikna edici ise şöyle söyleyeyim oscarlık oynarım.

E. B: Bizim kendi içimizde, kendimize yaptırımlarımız var birbirimize değil. Kendi içimizde kendimiz için aldığımız kurallar var. Ha şunu da eklemek isterim: Ceren Hanım öyle bir rolde oynadıktan sonra beni bir hafta pohpohlaması lazım, o ayrı. Şimdi Allah’ın bildiğini kuldan saklamamak lazım.

C. B: Ama bunu ben başlattım itiraf etmem lazım. Panzehir’de oynadığı bir rolden sonra, beni bir süre pohpohlamak zorunda kaldı. Kıskanmadım ama çok güzel oynamıştı, çok inandırıcıydı.

Birazda Aralık ayında vizyona girecek olan sinema filminizden bahsedelim. “Aman Reis Duymasın” filmi için neler söyleyeceksiniz?

C. B: Bu benim 6. ya da 7. sinema filmim.Benim için Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz diziside çok özel ama Aman Reis Duymasın filmi çok çok özel.Çünkü EDHO benim hayatıma bir şeylerden vazgeçmek üzereyken, acaba oyunculuğa biraz ara versem mi dediğim zaman girdi. Üstüne EDHO’da oynadığım rol çok sevilip, güzel bir sinerji oluştu. Bunun üzerine geçtiğimiz yazı dinlenerek geçireceğiz diye düşünürken, sinema filmi için tüm ekip şehir dışına gittik. 1,5 aylık sürede çektik.Emir ile abi – kardeş olarak rol yapmak bile çok eğlenceliydi.

E. B: Sevdiğim kız bana abi deyince. J Biz Erdek’e ciddi güzel bir enerjiyle gittik. Baya çoluk çocuk film çekmeye gittik.

C. B: Herkes ailesiyle geldi. Butik otelde kaldık, hep beraber denize girdik, yemeklerimiz birlikte yedik. Çocuklarımız çok mutluydu.İnanılmaz komik bir film bekliyor. Senaryoyu okurken bazen kendimi tutamayıp kahkaha attım. Açıkçası gülmekten nasıl oynayacağız diye düşündüm.

E. B:Bu durumun enerjisi gerçekten filmede yansıdı. Bütün oyuncularda çok enerjikti benim gördüğüm kadarıyla da çok enerjik bir film çıktı. Bizim senaristlerimiz ters köşe yapmayı çok seviyorlar. Bizim sinema filmimizde sondan başlıyor. Ve çok eğlenceli yerlere gidiyor. Başlık olarak da: Ağır abiler tatile giderse ne olur. Açıkçası oyuncu kadromuz tam bir şampiyonlar ligi. Senaryomuz çok başarılı.

C. B:“Aman Reis Duymasın” filminin devamı gelecek diye duydum ama bilemiyorum tabii.

Aman Reis Duymasın, hangi tarihte vizyona girecek?

C. B: 13 Aralık’ta.

Son olarak EDHO devam edecek mi?

C. B: Şuan reytingleri çok iyi gidiyor zaten. Bu sezon devam edecek. Önümüzde ki sezonları bilemiyoruz.