Eylül Ayı Festivalleri

İSTANBUL COFFEE FESTİVAL 2019

Kahve tutkunlarının en sevdiği festivale sıra geldi. 6 yaşına basan İstanbul Coffee Festival, bu yıl da dört gün boyunca kahveye doyuracak. Dünyanın neredeyse her köşesinden gelen kahveler, tadım imkanları, üçüncü dalga yeni kahvecilerle tanışma, aşina olduğumuz markalarla buluşma, barista şovları ve daha birçok aktivite bu sene de İstanbul Coffee Festival 2019 19 – 22 Eylül KüçükÇiftlik Park’da olacak.

FREE UP MUSIC FESTİVAL

7 Eylül’de Unıq İstanbul’da gerçekleşecek Free Up Music Festivali muhteşem eğlence için sizi bekliyor. Satılan her bilet ile haytap ( hayvan hakları federasyonu ) Bursa’daki emekli hayvanlar çifltiği projesine destek oluyoruz. wwf ile ortak çalışma yapıyoruz ve festival alanındaki çöpleri ayrıştırarak geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Festival alanında süpriz çekilişler ve hediyeler seni bekliyor.

Festivale ait 3 farklı tip bilet vardır:

Day bileti sadece 14:00 ve 23:59 arasında unıq açık hava,

Day & Nıght & Backstage biletleri 14:00 ve 23:59 arasında Unıq açık hava, özel alan,

Freeup vıp bilet ise 14.00 – 06.00 arasında açık hava özel alan ve glassroom girme hakkı tanımaktadır. ayrıca ücretsiz yabancı içecekli kokteyl sunumu freeup vıp biletlerine dahildir.

MİLYON BEACH FEST

Yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği birçok büyük festivalde yüz binlerce genci rock ve alternatif müziğin yıldızlarıyla buluşturan Milyon Yapım, Milyon Beach Kilyos’ta, müzik ve eğlence tutkunlarına gerçek bir festival deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Milyon Beach Fest, 13-15 Eylül’de Milyon Beach Kilyos’ta sizlerle.

İSTANBUL ROOFTOP FESTİVAL

İstanbul Rooftop Festival, dördüncü kez size en yakın terasa inmek üzere… “Bir sonbahar klasiğine dönüşen İstanbul Rooftop Festival, 7 Eylül Cumartesi günü İstanbul’un eşsiz teraslarında, geniş bir müzik yelpazesi ve birbirinden farklı aktiviteler ile yaza veda etmeye hazırlanıyor! 2015 yılından bugüne toplam da 30.000’den fazla müzikseveri ağırlayan ve şehrin içinde gerçekleşen en kapsamlı festival olarak tanımlanan İstanbul Rooftop Festival, tek bir bilet ile 15’e yakın mekanı deneyimleme fırsatı tanıyor! 30’dan fazla yabancı, 100’den fazla lokal sanatçının bugüne kadar performans gösterdiği festivalde, müziğin yanı sıra tüm teraslarda farklı zamanlarda gerçekleşen aktivitelere de ev sahipliği gerçekleştiriyor. En kapsamlı haline bu yıl kavuşan festival de 40’tan fazla sanatçı performans gösterecekken, festival bu sene 12 teras da birden gerçekleşecek.

ULUSLARARASI KLARNET FESTİVALİ

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 7. Uluslararası Klarnet Festivali 8 / 17 Eylül’de İstanbul’da! Sokak etkinliklerinden salon konserlerine, workshoplardan açıkhava konserlerine ve meydan konserlerinden yarışmalara kadar büyük bir kültür sanat yelpazesiyle 7. Uluslararası Klarnet Festivali bu sene de İstanbul’a nefes aldırıyor.

BODRUM CAZ FESTİVALİ

Dünyanın pek çok yerinden Jazz müzisyenlerinin geldiği, konserler verildiği, söyleşiler ve sergiler düzenlendiği festival ile Bodrum caz müziğine doymaya hazırlanıyor. Bir yandan güneşin öbür yandan denizin insanı dinginleştirdiği Bodrum’da caz dinlemenin keyfi bir başka güzel.

LONDRA TASARIM FESTİVALİ

İlk olarak 2003 yılında düzenlenen Londra Tasarım Festivali, dünyanın en önemli tasarım organizasyonlarından biri. Her yıl 300′ün üzerinde sergi ve etkinliğin gerçekleştiği bu festival bu yıl 19-22 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Yerini kiraya vermek isteyenlerle kalacak kiralık bir yer arayanları buluşturan ve misafirlerin ev sahiplerinin yerleri için rezervasyon yapabileceği bir topluluk pazarı olarak kendini ifade eden Airbnb, bu sene Trafalgar Meydanı’nda Landmark Project için Londra Tasarım Festivali ile işbirliği yapıyor. Bu senenin bir diğer sürprizi Sonsuz Merdiven projesi ise çarpıcı tasarımı ile Tate Modern’de yer alacak. Çok daha fazlası için Eylül’ün ikinci haftası Londra’da olmalısınız.

FESTİVAL NO.6

Birleşik Krallığın bir parçası olan Galler Bölgesi’nin turistik kasabası Portmeirion’da 2012 yılından beri Festival Number 6′e ev sahipliği yapıyor. Yıllık sanat ve müzik festivalinde rock’n roll, folk, house, tekno ve dans müzik türleri dahil olmak üzere geniş kapsamlı performanslar yer alıyor. Aileler ve engelli konuklar için özel kamp alanları olan festival; tropikal bitki örtüsü ile çevrilmiş, göz alıcı Akdeniz mimarisiyle inşa edilen, dinginliği ve doğallığıyla da dikkat çeken bir destinasyonda gerçekleşmesiyle fark yaratıyor. Butik otelde konaklayacağınız gibi, kamp alanında kendi çadırınızı kurarak da festivalin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu yıl 6-9 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek festivalde Bonobo, Pet Shop Boys, Steve Mason gibi önemli isimler yer alıyor.

GALWAY ULUSLARARASI OYSTER FESTİVALİ

Galway Uluslararası Oyster Festivali, İrlanda’nın Galway şehrinde her sene eylül ayının son haftasonu, istiridye sezonunun başlangıcında kutlanıyor. Dünyanın en eski istiridye festivali aynı zamanda St. Patrick Günü’nden sonra İrlanda’nın ikinci uluslararası festivali olma özelliğine sahip. İlk kez 1954 yılında organize edilen festival bu sene 27-29 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Canlı müzik ve akşam yemeği ile başlayan program, Galway’in geleneksel ortaçağ sokaklarındaki eğlenceli geçit töreni, istiridye tadımları ile devam ediyor.